Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sıcaklıklar artacak

  Hürriyet Haber
  03 Mayıs 2010 - 09:35Son Güncelleme : 03 Mayıs 2010 - 09:35

  Türkiye'nin güney, iç ve batı kesimlerinde sıcaklıklar 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre; Türkiye'nin doğu kesimlerinde aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Batı Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın doğusunda yer yer sis görülecek.

  Sıcaklıklar güney, iç ve batı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güney kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif kuvvette esecek.


  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

  BÖLGELERDE HAVA DURUMU

  Yapılan son değerlendirmelere göre bölgelerde hava durumu bugün şöyle olacak:

  MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde sis görülecek.

  EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

  AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adana ve Osmaniye çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğu kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde Bartın ve İnebolu çevrelerinde sis görülecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusu aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah saatlerinde kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların; Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı