Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sıcaklıklar 12 derece birden düşecek

  DHA - hurriyet.com.tr
  27.08.2012 - 08:59 | Son Güncelleme:

  Tüm Türkiye bu geceden itibaren yağışlı havanın etkisi altına girecek. Sıcaklıklar 10-12 derece azalacak.

  İŞTE BEŞ GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Türkiye akşam saatlerinden itibaren Balkanlar’dan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Marmara’nın kuzeyi ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde sağanak ve yerel gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.       

  YAĞIŞLI HAVA GELİYOR, HAVA SICAKLIĞI HİSSEDİLİR DERECEDE AZALACAK

  Türkiye akşam saatlerinden itibaren Balkanlar’dan gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının, Salı günü kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (10-12 derece) olmak üzere kuzey, iç ve batı bölgelerde, Çarşamba günü iç ve doğu kesimlerde azalması bekleniyor. 

  EDİRNE'DE ŞİDDETLİ RÜZGAR AĞAÇ DEVİRDİ

  Bugün akşam saatlerinden itibaren Marmara’nın kuzeyi ile Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde sağanak ve yerel gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

  Salı günü Marmara’nın Doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Çankırı çevrelerinde beklenen yağışların, Bolu ve Karabük çevrelerinde kuvvetli (25-50 kg/m2), Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli (50-100 kg/m2) olması bekleniyor.

  Pazartesi gece saatlerinden itibaren Marmara ve Batı Karadeniz’de başlayacak olan kuvvetli rüzgarın, Salı günü kuzey ve iç kesimler ile Ege Kıyıları’nda kuzey ve batı yönlerden kuvvetli, Batı Karadeniz’in kıyı kesiminde fırtına ve zaman zaman tam fırtına şeklinde (70-100 km/saat) esmesi bekleniyor.

  Çarşamba günü; Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Niğde, Erzincan ve Ardahan çevrelerinde beklenen yağışların Zonguldak, Bartın, Kastamonu’nun kuzey ilçeleri, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli (25-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın Bartın, Kastamonu, Sinop ve Samsun’un kıyı kesimleri ile Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

  Perşembe  günü; yağışlı ve serin havanın etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Karabük, Kastamonu, Tokat ve Ardahan çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği, hava sıcaklığının Batı’da 2 ila 4 derece artacağı bekleniyor.

  Bu gece saatlerinden itibaren başlayıp Salı ve Çarşamba günü devam edecek kuvvetli yağışların, fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgarın ve ani sıcaklık düşüşünün oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, yıldırım, hortum, ağaç devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, ani sıcaklık düşüşüne bağlı oluşabilecek sağlık sorunları) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı