Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sıcaklar pazartesi daha da etkili

Hava sıcaklığı, Marmara’da 30 derecenin üzerinde, Ege’de 35 dereceyi aşıyor. İç Anadolu’da 35 dereceyi yer yer görüyor, Güneydoğu’da 40’ı buluyor.

Yaza doymaya başladık sanırım. Bir türlü gelmediğinden şikayet ediyorduk, şimdi de sürekli sıcak uyarıları veriyoruz. Sıcaklıklar Marmara’da yine 30 derecenin üzerinde, Ege’de 35 dereceyi aşıyor. İç Anadolu’da 35 dereceyi yer yer görüyor, Güneydoğu’da 40 dereceye çıkıyor.

Bu değerler hafta sonu için geçerli, önümüzdeki haftanın ilk günlerinde ise birkaç derece daha yükseliş var. Isı sıkınıtı oluşturacak değerlere kadar çıkabilir.

Yaz başından bu yana sıraladığımız sıcaklara karşı alınacak önlemleri farklı kaynaklardan onlarca kez okudunuz ya da dinlediniz. Artık ezberlediniz sanıyorum. Bu nedenle tekrarlamayacağım. Yalnızca sıcaklara karşı önleminizi alın diyorum.

Bahsettiğim, önümüzdeki haftanın ilk günlerinde etkili olacak bu sıcaklar, Formula 1 yarışlarına doğru (yani önümüzdeki haftanın sonlarına doğru), düşüşe geçecek. Formula severlerin merakı, "Bu sıcaklık dalgalanışı yağış oluşturur mu?" sorusunun cevabı ise şu an belli değil. Bültenlerimizi takip edin diyorum. Önümüzdeki hafta hava durumu bültenlerimizde yer vereceğiz.

Herkese güzel bir hafta sonu diliyorum.
X