DÜZCE HABERLERİ

"Sıcak havalar arıları olumsuz etkilemeyecek"

AA / Soner Şen
26.02.2016 - 11:07Son Güncelleme :

- TAB Yönetim Kurulu üyesi Kaba:-"Şubat ayında havaların güzel gitmesi arıların sezona hazırlanışı açısından olumlu oldu. Bakımları iyi ve beslemesi yerinde yapıldığında sıkıntısız bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum"

AA / Soner Şen

DÜZCE (AA) - Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği (TAB) Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Kaba, şubat ayında hava sıcaklıklarında yaşanan artışın, arıların sezona hazırlanışı açısından olumlu olduğunu belirterek, "Bakımları iyi ve beslemesi yerinde yapıldığında sıkıntısız bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum" dedi.
Kaba, yaptığı açıklamada, Türkiye'de arıcılığın gün geçtikçe geliştiğini, arıcıların daha bilinçli olduğunu, sezon başlamadan önce kovanlarına gerekli bakımları yaptığını söyledi.
Son yılların en sıcak şubat ayını yaşadıklarını vurgulayan Kaba, "Arıcılarımız tüm önlemlerini aldı. Şubat ayında havaların güzel gitmesi arıların sezona hazırlanışı açısından olumlu oldu. Bakımları iyi ve beslemesi yerinde yapıldığında sıkıntısız bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum" diye konuştu.
Arıcıların, sıcak havaların ardından yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da tüm önlemlerini aldığını belirten Kaba, arıcılara mevsimsel durumlara göre düzenli olarak uyarılar yaptıklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden "Sıcak havalar arıları olumsuz etkilemeyecek" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Sıcak havalar arıları olumsuz etkilemeyecek" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı