Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Siber savaşlara doğru...

  hurriyet.com.tr
  17.11.2009 - 14:37 | Son Güncelleme: 17.11.2009 - 15:05

  McAfee'den güvenlik uzmanı Greg Day: "Gerçek hayatta yapılan fiziksel savaşlar, yerini yavaş yavaş siber savaşlara bırakırken, bazı ülkeler şimdiden siber savaşlar için kendi ordularını geliştirmeye başladı bile."

  Dünyanın önde gelen güvenlik yazılımlarından biri olan McAfee tarafından yapılan son açıklamaya göre gerçek hayattaki savaşlar artık internet üzerinden yapılıyor.

  Siber saldırıların son yıllarda ciddi bir şekilde arttığına dikkat çeken güvenlik yazılımı şirketi, birçok ülkenin siber savaşta kendi güçlerini yarattığını ve politik hedefleri doğrultusunda internet üzerinde saldırılarda bulunabildiğinin altını çizdi.

  McAfee Europe'ta çalışan güvenlik uzmanı Greg Day, İngiltere, Almanya, Fransa, Çin ve Kuzey Kore olmak üzere 5 ülkenin kendi siber ordusunu oluşturduğunu belirtirken, savaş taktiklerinin artık internet ortamında tasarlandığına ve yakın gelecekte yapılacak savaşların büyük bir bölümünün yine internet üzerinden yapılacağına vurgu yaptı.

  Fiziksel savaşların ülkelere milyarlarca dolara mal olduğunu dile getiren Day, internette yapılan saldırılarda kaynak bulmanın son derece kolay olduğunu ve daha az maliyetle gerçekleşebileceğini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı