Siber saldırıya karşı sigorta dönemi

Hürriyet Haber
12.07.2016 - 12:45 | Son Güncelleme:

Dünyada her saniye 18 kişinin siber saldırıya maruz kalması ve bunun sonucunda da finansal kayıpların ortaya çıkması sigortacıları da bu alana yöneltti.

Vatandaşlar tarafından henüz pek bilinmese de siber saldırıların sonuçları karşısında sigortalı artık güvence altına alınabiliyor.

Yakın bir zamanda Türkiye pazarına sunulan bir sigorta ürünü hakkında bilgi veren Doğan Sigorta Brokerliği A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selcen Gür siber saldırıların boyutlarının büyük olduğunu söyledi. Gür ‘’ ABD’de 2014 yılında 40 milyon insanın kişisel bilgileri hacker’lar tarafından çalınmış. Siber risklerin küresel ekonomiye olan yıllık tahmini maliyeti 445 milyar dolar’’ dedi.

KAÇIRILMANIN DA SİGORTASI  VAR
Gür, sigorta müşterileri tarafından pek bilinmeyen ürünler arasında siber saldırı sigortasının yanı sıra adam kaçırma sigortası, eğitim giderleri sigortası ve kar kaybı sigortası gibi ürünler olduğunu anlattı.

Gür, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne ( BES ) otomatik katılımın sektöre ciddi bir katkı sağlayacağını da belirtti. Türkiye’de hala sigorta bilincinin yerleşmediğinden yakınan Gür ‘’ Biz Sigortayı bakkaldan un, şeker veya yağ alır gibi alıyoruz ‘’ dedi.

 

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı