Ege Haberleri

  Sibel’e umut doğdu

  Uğur YILMAZ / HÜRRİYET
  11.01.2015 - 01:31 | Son Güncelleme:

  YILLARDIR beklediği tedavi için umutlanırken, maddi olanaksızlıklardan hayalleri yarım kalan Sibel Kula’nin sesi duyuldu.

  Hürriyet Ege’nin “Sibel’e el ver” başlığıyla manşetine taşıdığı, 25 yıl önce ehliyetsiz bir sürücünün yol açtığı kazada felç olan ve azmiyle hayran bırakan Sibel Kula’nın ayağa kalkması için gereken olanakların sağlanması için İzmir Valiliği devreye girdi.

  Sibel’e umut doğdu


  Sibel Kula için düzenlenen yardım gecesinin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura, valiliği aradı. Genç kıza yardımcı olunması konusunda ricada bulundu. Kula’yla ilgili dosya, incelendikten sonra İl Sağlık Müdürlüğü’ne iletildi.

  Sibel’e umut doğdu

  HALATIN GERÇEK TADI BU
  Kira sorunu için de Sosyal Hizmetler Dayanışma Fonu’na bir dilekçe yazmalarının istendiğini ifade eden Sibel Kula, “Arkadaşım valilikte benim yerime dilekçeleri doldurdu. Ben de tüm raporları ilettim. Şimdi haber bekliyorum. Elbette şu an çok mutluyum. Benden mutlusu yok. Ancak önemli olan bu işlemlerin bir neticeye bağlanması” dedi.

  Sibel’e umut doğdu


  Kula’nın kira sorununun da çözülmesini umduklarını söyleyen Burhan Özfatura ise, “Elimden geleni yapıyorum. Bu kızımızın bir kira sorunu varmış, Sosyal Hizmetler ve Dayanışma Fonu’nu bunun için kurduk. Oradan halledileceğini umuyorum. Tedavisiyle ilgili konu ise İl Sağlık Müdürlüğü’ne iletildi. Hayatın gerçek tadı budur. Mutlu olmak isteyenler, bir insanı mutlu ederek bunu başarabilir. Bir insanın gözyaşını silmek gibisi var mı” diye konuştu.

  Sibel’e umut doğdu


  FİZYOTERAPİST ARANIYOR
  İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Türkyılmaz da Sibel Kula’nın evine geçen hafta sağlık ekibi gönderildiğini belirterek, şunları söyledi:
  “Sibel uzun zamandır takip ettiğimiz hastalardan birisi. Geçen hafta evine ekip gönderdik. Ancak kendisi hastaneye gelecek durumda değil. Evde fizik tedavi için kamu hekimi ayarlamaya çalışıyoruz. Elimizdeki kadro hastanelere yetebiliyor, şu aşamada eve fizyoterapist göndermek çok zor. Biz de gönüllü fizyoterapist aramaktayız.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı