« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Short track sporcuları Erzurum'da buluştu

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için Erzurum'da yaptırılan tesislerde Türkiye, Bulgaristan ve Romanya short track (Buzda kısa mesafeli patenli yarış) milli takımları ortak antrenman yapıyor.

TURGAY İPEK - ERZURUM / DHA
SON GÜNCELLEME

Erzurum'da 4 Temmuz'da başlayan 20 günlük kampa giren Türkiye, Bulgaristan ve Romanya'nın short track milli takımları 500 seyirci kapasiteli salondaki buz pistinde çalışıyor. Kampa 32 sporcusu ile katılan Türk milli takımının antrenörü Bulgar İvan Pandov'un yardımcısı Zeynep Erkılıç, "Yabancılarla yaptığımız ortak kampta amaç sporcularımızın kendilerini teknik ve hız olarak geliştirmesini sağlamak. Çünkü biz bu sporla henüz 4 yıl önce tanıştık. Bulgar ve Romanlar ise çok eskiden bu sporu yapıyor. Bizim sporcularımız onlarla birlikte kayarken birçok şeyi yaşayarak öğreniyor. Bu yöntem çok yararlı oluyor. Ayrıca onlarla birlikte kaydıkları için dengeli bir şekilde hızlarını artırabiliyorlar. İyi bir kamp dönemin geçiriyoruz. Short track'ta yeni olmamıza rağmen gençler bu spora ilgi gösteriyor. Yakında biz de Bulgar ve Romanlar kadar iddialı olacağız" diye konuştu.

Kamp için Erzurum'a daha önce de geldiğini belirten Romanya'nın milli sporcularından Ottilia Sillo ise tesisleri çok beğendini söyledi. Erzurum'da çok iyi bir antrenman süreci geçirdiklerine belirten Sillo, "Aşırı sıcakların yaşandığı şu günlerde buzda antrenman yapmak güzel bir duygu. Günde yaklaşık 3 saat hiç ara vermeden çalışıyoruz. Bazen kültür fizik harekteleri yapıyor bazen de en hızlı şekilde buzda tur atıyoruz. Türk sporcular çok başarılı. Yakında bu spordu söz sahibi olacaklarına inanıyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz