« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Shop&Miles Bosphorus Cup 9 yaşında

Shop&Miles Card'ın 10. Yılında Shop&Miles Sailing Cup'ın Yeni Etabı Shop&Miles Göcek Cup Yelken Yarışlarının Heyecanını Artırıyor…

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ülkemizde yelken sporunun gelişimine destek sağlayan ve büyük bir ilgi ile takip edilen Shop&Miles Sailing Cup kapsamında gerçekleştirilen Shop&Miles Bosphorus ve Shop&Miles Turgutreis Cup'a, bu yıl Shop&Miles Göcek Cup etabı ekleniyor. Türk yelken camiasına her yıl yeni bir soluk ve heyecan katan Shop&Miles Sailing Cup, dünya standartlarında bir yelken yarışı olma yolunda hızla ilerliyor.

Shop&Miles Sailing Cup adı altında düzenlenen Shop&Miles Bosphorus Cup, Shop&Miles Turgutreis Cup ve Shop&Miles Göcek Cup yarışlarında en yüksek puanı alan 3 takım, 26 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında dünyanın önde gelen yelken yarışı "Les Voiles de Saint-Tropez"de ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak ve Türk Hava Yolları'ndan bir adet gidiş-dönüş Avrupa biletine sahip olacak.

Shop&Miles Sailing Cup'ın ilk etabı Shop&Miles Bosphorus Cup, 9. yılında büyüleyici boğaz manzarası eşliğinde İstanbullulara adrenalin dolu bir hafta sonu yaşatacak. 22-23 Mayıs tarihleri arasında yaklaşık 100 teknenin katılımının beklendiği yarışlar, birbirinden çekişmeli görüntülere sahne olacak.

22 Mayıs Cumartesi günü Ortaköy'den start alacak Shop&Miles Bosphorus Cup kapsamında Reina'da özel bir davet gerçekleştirilecek. Davet, Emporio Armani, Gucci, Loro Piana ve In-Formal'ın 2010 Yaz Koleksiyonu'nun yanı sıra Arzu Kaprol'un Shop&Miles Sailing Cup için hazırladığı özel tasarımların sunulacağı bir defile ile renklenecek. Reina'daki özel davetin yanı sıra, 22 Mayıs Cumartesi günü bu yıl bir ilk gerçekleştirilerek Bebek-Arnavutköy sahilinde bir etkinlik alanı yaratılacak ve İstanbullulara Shop&Miles Bosphorus Cup'ı keyifle izleme imkanı sunulacak. 23 Mayıs Pazar günü Caddebostan etabı ve aynı gün Marmara Yelken Kulübü'nde gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek. Tasarımını Can Yalman'ın yaptığı kupa, Kanyon Alışveriş Merkezi'nde Shop&Miles Sailing Cup fotoğraf sergisi ile birlikte sergilenecek. Shop&Miles Bosphorus Cup 2010 yarışları, ORG Sports tarafından, Marmara Yelken Kulübü ve Türkiye Yelken Federasyonu ev sahipliğinde organize ediliyor.

Shop&Miles Turgutreis Cup ve Shop&Miles Göcek Cup Ege Denizi'ni Coşturacak!

İstanbul Boğazı'nda düzenlenecek ilk etabın ardından, 2008 yılından bu yana düzenlenen ve Shop&Miles Sailing Cup'ın ikinci etabı Shop&Miles Turgutreis Cup ise 30-31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde D-Marin Turgutreis ve D-Marin Didim'in ev sahipliğinde düzenlenecek. İlk kez bir yelken yarışının düzenlendiği Turgutreis-Didim parkuru, geçen yıldan bu yana Shop&Miles Turgutreis Cup'a ayrı bir heyecan katıyor.

Bu yıl ilk kez Shop&Miles Sailing Cup'ın üçüncü etabı olarak düzenlenecek Shop&Miles Göcek Cup, yelken dünyasının gözdesi haline gelen Göcek'te 27-29 Ağustos tarihleri arasında D-Marin Göcek'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Ege'nin yeni incisi Göcek, bu yaz Shop&Miles Göcek Cup ile birlikte hareketli ve eğlenceli bir hafta sonuna hazırlanacak.

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Elvan Bilge Shop&Miles Sailing Cup ile ilgili yaptığı açıklamada; "Dokuz yıldan bu yana başarıyla gerçekleştirdiğimiz ve her geçen yıl gelişerek devam eden Shop&Miles Sailing Cup'ın ilk etabı Bosphorus Cup'la, İstanbullulara yine unutulmaz bir görsel şölen yaşatmaya hazırlanıyoruz. Türk yelken sporunun gelişmesinde büyük payı olan Shop&Miles Sailing Cup'a bu yıl Göcek etabını dahil ediyoruz. Her yıl büyüyerek devam eden Shop&Miles Sailing Cup'ın, dünya standartlarında bir yelken yarışı olması için çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz. İki yıldır Shop&Miles'ın desteğiyle Les Voiles de St.Tropez yarışlarında ülkemizi temsil eden ve başarılara imza atan takımlar bizler için gurur kaynağı. Bu yıl Shop&Miles Card'ın 10. yılını kutlamamız sebebiyle yarışlara Shop&Miles Göcek Cup'ı dahil etmemizin yanı sıra St.Tropez'ye her etabın birincisini göndereceğiz. Dolayısıyla yurtdışı yarışlarında daha çok Türk takımının yarışması için desteğimizi sürdüreceğiz." dedi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz