Shell’de 14 bin istasyonun şampiyonu Kayseri’den çıktı

Aslan BATUR
28 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 27 Mayıs 2010 - 21:40

Akaryakıt devi Shell’in 2006 yılından bu yana düzenlediği ‘Farkı yaratan insandır’ programı kapsamında dünyanın en iyi Shell istasyonu ödülünü kazanan Kayseri Sompaş Petrol istasyonu, 14 bin Shell bayisini geride bıraktı.

2009 yılında yapılan değerlendirmede her kriterde tam puan alarak bu başarıya ulaştıklarını kaydeden Shell Turcas Petrol CEO’su George Spanoudis, “Yıllardır hayalini kurduğumuz rüyayı gerçeğe dönüştürdük. Türkiye’deki insani ilişkiler, bize iletişim konusunda neler yapabileceğimizi gösterdi. Böylesine önemli bir projede dünya birincisinin Türkiye’den çıkması bizi çok mutlu etti. Türkiye bu sene kazandığı birincilikle, global anlamda mükemmeli yakaladığını, insana en yüksek değeri verdiğini ve hizmet kalitesini doruğa taşıdığını gösterdi” dedi. Spanoudis ayrıca, Shell&Turcas Petrol’ün, Shell’in dünyadaki en büyük üçüncü şirketi olduğunu belirtti.

Türkiye model oldu

Shell ve Turcas birleşmesini gerçekleştirirken uzun yıllar Türkiye’de kalıcı olacak bir şirket kurmak istediklerini anlatan Spanoudis, “Shell zaten Cumhuriyet’ten beri Türkiye’de faaliyet gösteriyor. O yüzden iki eski kültürü ve güçlü şirketi birleştirmek kolay bir iş değildi. İki kültürün en iyisini alıp büyütmek üzere yola cıktık. Shell ve Turcas’in birleşmesinden Türkiye’deki en büyük üçüncü özel şirket cıktı. Dünyada da Shell’in üçüncü büyük ortaklığıyız” diye konuştu. Türkiye’nin Shell Global için örnek olduğunu anlatan Spanoudis sözlerini şöyle sürdürdü: “Gelecekte ortaklıklar daha çok önem kazanacak.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı