Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Shazam artık internetsiz çalışıyor!

  Hürriyet Haber
  20.12.2017 - 14:51 | Son Güncelleme:

  Yapılan çalışmalar sonucu Shazam, iPad ve iPad cihazları üzerinden kullanıcılar çevrimdışı iken bile istedikleri şarkıyı bulabilecek.

  Müzik bulma platformu olan ve 400 milyon dolarlık bir ücretle Apple çatısı altına giren Shazam için ilk güncelleme yayınlandı. Adının bilinmediği bir şarkıyı Shazam'a dinlettiklerinde şarkının bulunabilmesini sağlayan Shazam, artık kullanıcılara çevrimdışı iken bile hizmet sunacak. 

  Bu güncellemeyi denemek için Shazam kullanıcılarının önce telefonlarının "Uçak Modu" na almaları, sonra uygulamayı açıp büyük mavi ikona basıp şarkıyı dinletmeleri yeterli. Ardından Shazam, kullanıcılara Shazam'larım bölümüne müziğin kayıt edildiğini gösteren bir bildirim gönderiyor. Daha sonra kullanıcıların çevrimiçi durumuna geçmeleri gerekiyor. Bu işlemler sonunda kullanıcılar müzik ve ses tanımlama bölümünü açtıklarında müziğin adını görebiliyorlar.

  Ayrıca 11.6.0 sürümü ile birlikte kullanıcılar, çevrimiçi durumuna geçtiklerinde, uygulama yine kullanıcılara müziğin hazır olduğunu göstermek için bir bildirim daha yolluyor. Apple'ın hazırda olan Apple Musıc ve iMessage uygulamalarıyla ilişkili olan Shazam'ı da satın almasıyla, şirketin müzik konusunda büyük adımlar atması bekleniyor. 

  Etiketler: Shazam , Apple , Çevrımdışı , Müzik , iPad
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı