Gündem Haberleri

  Sharp’ta MX rüzgarı

  Hürriyet Haber
  24.07.2007 - 15:23 | Son Güncelleme:

  Tam güvenlikli ofis dokümantasyon çözümleri sunan Sharp MX serisi ile baskılarınız renkleniyor. MX adı; MFP çok fonksiyonlu ürünlerin M harfinin ve her türlü dış veri ile iletişime hazır olan OSA (Açık Sistem Mimarisi) platformunu desteklemesi nedeni ile X harfinin birleşmesinden oluşuyor.

  Her gün gelişen - değişen teknoloji ve insan ihtiyaçları paralelinde Sharp; “Dokümantasyon Çözümlerindeki” ürünlerini yeniledi. Yeni bir konsept üzerinde yoğunlaşan Sharp bu yeni ürün gamına MX adını verdi. MX adı; MFP çok fonksiyonlu ürünlerin M harfinin ve her türlü dış veri ile iletişime hazır olan OSA (Açık Sistem Mimarisi) platformunu desteklemesi nedeni ile X harfinin birleşmesinden oluşuyor.

   

  Bu ürünler, kullanıcıların her türlü ev ve ofis ihtiyaçlarını karşılamanın yanında MetaTag, OSA, IPv6, DSK gibi gelişmiş teknoloji ve güvenlik uygulamaları ile bilgi arşivleme sistemini elektronik ortamda güvenle gerçekleştirme imkanı sunuyor. Güvenliğin yanı sıra düşük baskı maliyetlerini de beraberinde getirerek dokümantasyon çözümlerinde tüketiciler için avantaj sağlıyor. Daha az gramajlı toner ile daha çok baskı alma fırsatı sunan küçük molekül teknolojisi kullanılan Sharp MX modelleri kullanıcıların günlük “fotokopi ve yazıcı” ihtiyaçlarının yanı sıra, gelişmiş tarama fonksiyonları ile doküman arşivleme, i-faks ve sıradan faks işlerini çok daha düşük maliyet ile çok daha kısa bir zamanda yerine getirebiliyor.

   

  OSA ile kullanıcılar taradıkları dokümanlara veri girişi (MetaTag) yapabiliyor, kullanıcı bilgilerini detaylı olarak server’a (sunucularına) aktararak kullanıcıları için veri tabanı oluşturup, bu sayede kullanıcı hareketlerini düzenli olarak takip edebiliyor. Ayrıca OSA sayesinde MFP cihazlarını server ya da PC aracılığıyla koordine edebiliyor, MFP cihazlarınızın da maliyetlerini takip edebilmeniz için hesap denetim modülleri ile raporlama yapabiliyor.

   

  12 ppm ile 70 ppm arası baskı hızına sahip olan ürünler, yenilenen modeller Sharp AR-M316 ve AR-M256 Andromeda II Serisi ürünleri ile siyah/beyaz dokümantasyon, MX-350U/N, MX-450U/N (Network ve Opsiyonel Network) Jupiter Serisi ve MX-550U/N, MX-620U/N, MX-700U/N Dragon Serisi ürünleri ile renkli dokümantasyon çözümleri sunuyor.

   

  Gelişmiş OSA mimarisi ile kurumlar kullandıkları yazılımlar ile MFP cihazlarını entegre ederek bütün işlemleri makine başında yapabiliyorlar. Türkiye fotokopi pazarında yaklaşık %70’lik bir pazar payına sahip olan 21ppm ve altı cihazlarda birinci sırada yer alan Sharp yeni ürünleri ile de pazardaki liderliğini devam ettirmeyi hedefliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı