« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sharapova: 1 numara olmayı çok isterdim

Teniste yeni sezonun ilk Grand Slam'ı olan Avustralya Açık başladı. İlk tur maçlarına çıkan yıldız tenisçiler düşüncelerini paylaştı. İlk güne Rus tenisçi Sharapova'nın sözleri damga vurdu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SHARAPOVA: 1 NUMARA OLMAYI ÇOK İSTERDİM
Bu turnuvayı 2008 yılında kazanan ancak geçtiğimiz sezon ilk turda veda eden Maria Sharapova, ilk tur maçında Tamarine Tanasugarn'ı 6-1 ve 6-3'lük setlerle mağlup etmeyi başardı. Maçtan sonra yaptığı açıklamalarda maçın başlarında çok gergin olduğunu söyleyen Rus raket "Başta kesinlikle biraz gergindim. Biliyorsunuz, geçen yıl ilk maçımı merkez kortta oynadım ve yenildim. Bu yıl aynı şeyin olmasını istemiyordum. İlk oyun harika sayılmazdı. Maç boyunca iyi servis kullanamadım. Fakat 2. sette skoru 4-1 yapmaya yaklaşmıştı ve sonunda 6-1, 6-3 galip geldim. Oyunumun iyi yanı bu. Maç ilerledikçe daha iyi oynamaya başladım. İkinci turda yapabileceğim tek şey ilerlemek."

Dünya sıralamasında 1 numara olmayı çok istediğini söyleyen Sharapova "Bugün dünya bir numarası olmayı isterdim. Ama her şey süreç işi. Gerçekten öyle. Kariyerim boyunca birçok kez meydan okumam gerekti. Birçok kez grand slam kazanmaya ve dünya bir numarası olmaya çalıştım. Sakatlık dönemlerini atlatmak için çabaladım. Şimdiyse bulunmak istediğim yere geri dönmeye çalışıyorum. Bence hayatta her şey süreç işi. Çalışmaya devam etmeniz gerekiyor. Her şey gerçekten isteyip istemediğinize bağlı. Bunu düşünmek için gerçekten uzun zamanım vardı. Ben de kesinlikle böyle yaptım." diyerek sözlerini tamamladı.

FEDERER: İLK MAÇIMDA HARİKA OYNADIĞIMI DÜŞÜNDÜM
İlk tur maçında çok rahat bir maç çıkartan ve sadece 84 dakikada rakibi Lukas Lucko'yu 3-0 ile geçen Federer, ilk maçında harika bir maç çıkarttığını belirtirken "İlk maçımda harika oynadığımı düşündüm. Başından itibaren hücuma dönük oynamaya ve bunun beni nereye götüreceğini görmeye çalıştım. İşe yaramadı. Sonra geri çekildim, biraz daha riskli oynamaya başladım. Biraz daha baskı yapabildim. İyi bir maç olduğunu düşündüm. Çok kötü oynadığını düşünmüyorum. Onda da biraz yetenek gördüm. Bu yüzden erkenden üzerinde baskı kurma taktiğini seçtiğim için mutlu oldum."

ANDY RODDİCK HAVA KOŞULLARINI ÖNE SÜRDÜ
2003'te kazandığı Amerika Açık'tan beri Grand Slam zaferi yaşayamayan Andy Roddick, Jan Hajek'i 3-0 yendiği maçtan sonra yaptığı açıklamada hava koşullarından bahsetti. Amerikalı raket "Sanırım koşullar diğer her şeyden daha önemli. Top normalde burada olduğu gibi zıplamıyordu. Muhtemelen havanın soğuk olması nedeniyle." dedi.

WOZNİACKİ: İLK TUR HEP ZORDUR
Şu ana kadar Grand Slam kazanamamasına rağmen dünya sıralamasında 1 numarada bulunan Caroline Wozniacki, 2-0 kazandığı ilk tur maçından sonra basın mensuplarıyla düşüncelerini paylaştı. İlk turların her zaman zor geçtiğini söyleyen dünyanın bir numarası "Gisela (Dulko) zorlu bir rakip. Özellikle ilk turda. Ritmi oldukça iyi değiştiriyor. Bu yüzden kendi oyununuza sadık kalmanız zor. Zaten ilk tur hep zordur." şeklinde konuştu.

Rüzgarlı havalarda tenis oynamanın zor olduğuna da değinen Wozniacki "Hava biraz rüzgarlıydı. Rüzgarın hangi yönden estiğini kontrol etmeniz gerekiyordu. Ama dış koşullar her 2 tenisçi için de geçerli." diyerek sözlerini tamamladı.

Lİ NA: SYDNEY'DEN SONRA YORULMUŞTUM
Sidney Açık'ta zafer kazanarak moralli bir şekilde Avustralya Açık'a başlayan Li Na ise "İkinci set biraz zordu. Sidney’den sonra biraz yorulmuştum. Vücudumun kendine gelmesi için yeterince vakit yoktu." demekle yetindi


 


Bunları da Beğenebilirsiniz