« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Shaqiri defteri kapandı

Galatasaray Kulübü, transfer görüşmelerine başladığını İMKB'ye bildirdiği, Arnavut oyuncu Xherdan Shaqiri'nin transferinden vazgeçti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulüp ikinci başkanı Ali Dürüst, bu transferden vazgeçtiklerini ifade ederek, “Shaqiri'nin kulübü Basel, kabul edemeyeceğimiz bir bonservis ücreti talep edince bu transfer gündemimizden kalktı” dedi.

Galatasaray, dün görüşmelere başladığını borsaya bildirdiği Shaqiri transferinden vazgeçti. İsviçreli oyuncu ile anlaşmaya varan Galatasaray, Basel kulübüyle masaya oturdu. Galatasaray, Basel'e 8 milyon euro artı 2 milyon euro Şampiyonlar Ligi bonusu teklif etti. İsviçre kulübü ise teklifi yetersiz bularak 15 milyon euro bonservis bedeli istedi.

Dürüst, öncelikle FC Basel ile anlaşmayı istedikleri için, oyuncuyla bir görüşme yapmadıklarını da kaydetti.

Sarı-kırmızılı kulüp, transferden vazgeçtiğini İMKB'ye bildirildi

Galatasaray Kulübü, Arnavut futbolcu Xherdan Shaqiri transferinden vazgeçtiğini İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) bildirdi.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'den, İMKB'ye gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamada, “23 Ocak 2012 tarihinde transferi için resmi görüşmelere başlamış olduğumuzu bildirdiğimiz profesyonel futbolcu Xherdan Shaqiri ve kulübü FC Basel ile anlaşmaya varılamamış ve görüşmeler sonlandırılmıştır” denildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz