Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Shakira'nın klibi ucuz kurtuldu

  Hürriyet Haber
  04 Kasım 2009 - 16:45Son Güncelleme : 04 Kasım 2009 - 16:45

  RTÜK, Shakira'nın, ten rengi mayo ile göründüğü 'She Wolf' klibini tartıştı. Klibi yayınlayan televizyonlara ceza isteği oyçokluğuyla reddedildi.

  SHAKİRA SHE WOLF KLİBİ / VİDEO

  RTÜK, dünyaca ünlü sanatçı Shakira’nın ten rengi mayo ile göründüğü "She Wolf" adlı parçasının klibini tartıştı. Bu klibi yayınlayan MTV Türkiye, Dream TV ile NR 1 TV’ye ceza istemi, oy çokluğu ile reddedildi. Ancak daha önce Pepsi Max reklamındaki Aysun Kayacı için, "Çok şehvetli öpüşüyor" diyen RTÜK üyesi İlhan Yerlikaya, Shakira klibine de müstehcenlikten dolayı ceza verilmesi yönünde oy kullandı.
  Shakira’nın, bir kafes içinde dans görüntülerini değerlendiren RTÜK, klipte müstehcenlik bulmadı. RTÜK üyesi İlhan Yerlikaya ise karşı oy kullandı ve "Bu klip, çocuk ve gençlerin ekran başında olduğu bir saatte yayınlanmıştır ve erotizm içermektedir. Özellikle video küplerin müzik eşliğinde verdikleri mesaj, çocukların ve gençlerin zihinleri üzerinde kalıcı bir etki bırakmaktadır" dedi.
  Lübnan asıllı Kolombiya’lı ünlü şarkıcı Shakira Isabel Mebarak Ripoll, 1990’ların sonlarında patlama yapan Latin pop müzik furyasındaki en önemli isim oldu. Yarı Arap yarı Latin figürleri ve danslarıyla beğeni kazanan Shakira, 2 kez Grammy, 8 kez de Latin Grammy ödülü aldı. Adı Arapça’da "Şükran" anlamına gelen Shakira’nın sadece stüdyo albümleri 75 milyon adet sattı.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı