ÇANKIRI HABERLERİ

SGK'dan muhtarlara anlaşmalı boşanma uyarısı

DHA
30.03.2016 - 15:59Son Güncelleme :
DHA

Cengiz YALÇIN/ILGAZ(Çankırı), (DHA)- ÇANKIRI Sosyal Güvenlik İl Müdülüğü, Korgun ilçesi Mahalle ve Köy muhtarlarıyla Korgun Öğretmen evi ASO Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi. Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hicran Çakmakçı, sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması, kayıt dışı istihdam ve anlaşmalı boşanmaların önlenmesine yönelik olarak muhtarlara iş düştüğünü, bununla hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğinin mesajını verdi.
İl Müdürlüğü personeli Şef Hüseyin Özden, emeklilik servis sorumlusu Mesut Güngör, sigortalılığın önemi , 5510 sayılı kanunun ek 5'inci maddesi kapsamında tarımda süreksiz çalışma, 5510 sayılı kanunun ek 6 maddesi ve yine aynı kanunun ek 9 maddesi,isteğe bağlı sigortalık ile ilgili muhtarlara bilgi verdi. Toplantı sonrası Korgun İlçe Kaymakamı Erkan Savar, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hicran Çakmakçı, Korgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kantaş, Korgun İlçesi Mal Müdürü Erdal Polat'ın katılımlı ile Korgun'un Maruf Köyü Maruf Şehit Eyüp Gönen İlkokulu ziyaret edilerek, 'Sosyal Güvenlik eğitim serisi -3 Güven' ile 'Sağlıklı Yaşam Diyabet ve Obezite' adlı Cizgi film izlettirildi, 'Sosyal Güvenlik Eğitim Serisi -4 Güven' ile 'Sağlıklı İletişim' adlı kitap öğrencilere dağıtıldı.
Korgun Kaymakamı Erkan Savar, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hicran Çakmakçı'ya ve muhtarlara gerçekleştirdikleri katılımdan dolayı teşekkür etti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden SGK'dan muhtarlara anlaşmalı boşanma uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SGK'dan muhtarlara anlaşmalı boşanma uyarısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı