YOZGAT HABERLERİ

SGK Yozgat’ta Muhtarlala Bir Araya Geldi

IHA
22 Ekim 2015 - 17:46Son Güncelleme : 22 Ekim 2015 - 17:47

SGK, YOZGAT'TA KÖY MUHTARLARINI BİLGİLENDİRDİ

IHA

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Kayıtlı İstihdamın Teşviki 2 Projesi (KİT-UP II) Projesi kapsamında Muhtar Toplantısı yapıldı.
Grand Ser Otel’de düzenlenen toplantıya, SGK Sigorta Primleri Genel Müdür Yardımcısı İsmail Yılmaz, SGK Yozgat İl Müdürü Nejat Deniz, İletişim Uzmanı Emel Esen Altun ve köy muhtarları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Nejat Deniz, insan yaşamında sosyal güvencenin çok önemli olduğunu belirterek, “İnsanlar her zaman hayatının bir şekilde garanti altında olmasını ister. Bunun içinde sosyal güvenlik çok önemlidir. Sosyal güvenliğimizin de olabilmesi için primlerimizin yatması gerekmektedir” dedi.
Özellikle tarım sektöründe kayıt dışı oranının yüksek olduğunu dile getiren Deniz, “Bu konuda muhtarlarımız köyde yaşayan vatandaşlarımızı bilgilendirmesini, sosyal güvencenin ne kadar önemli bir konu olduğunu bilmeleri için bugün bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz” dedi.
Daha sonra konuşan SGK Sigorta Primleri Genel Müdür Yardımcısı İsmail Yılmaz, Yozgat’ın nüfusunun önemli bir bölümünün tarım sektöründe bulunduğunu ifade ederek, “Tarım sektöründe kayıt dışı oran daha fazla gözükmektedir. Bizde özellikler diyoruz ki muhtarlar devletin ücra köşelerindeki temsilcileridir. Yani Köylü başı sıkıştığında muhtara gider, mevzuatla ilgili bir şey öğrenmek istediğinde veya Devlet Dairesine gidecekse muhtarlarımıza soruyorlar. Biz köyde çalışanlar nasıl sigortalı olur, neden sigortalı olmalıyız bilgisini verelim ki onlarda arkadaşlara bunu aktara bilsinler. Özellikle tarımda yüksek olduğundan köylere ulaşmamız gerçekten önem arz ediyor. Bu nedenle bizlere ve sizlere önemli bir yük düşmektedir” diye konuştu.
1980’li yılların ortasında bazı köy muhtarlarının ceza olsun diye köyde yaşan insanları Bağkurlu yaptırdığını ifade eden Yılmaz, “Bugün ceza olsun diye Bakurlu yapılan vatandaşımızın büyük bir bölümü emekli olmuş ve maaş almaktadırlar. Biz sosyal güvencenin ceza değil, artık günümüzde olmazsa olmazlarımızın başında gelmektedir” diye konuştu.
Daha sonra , İletişim Uzmanı Emel Esen Altun, muhtarlara çeşitli konularda bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden SGK Yozgat’ta Muhtarlala Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 17 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SGK Yozgat’ta Muhtarlala Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:02
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:38
  • Yatsı
   21:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı