YOZGAT HABERLERİ

SGK Yozgat’ta Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Hakkında Toplantı Yaptı

IHA
21.10.2015 - 16:38Son Güncelleme :

SGK YOZGAT'TA KAYIT DIŞI İSTİHDAM İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

IHA

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kayıt dışı istihdam ile mücadele kapsamında Yozgat’ta toplantılar ve bir dizi çalışmalar gerçekleştirdi.
Grand Ser Otelde düzenlenen basın toplantısına SGK Sigorta Primleri Genel Müdür Yardımcısı İsmail Yılmaz, SGK Yozgat İl Müdürü Nejat Deniz, İletişim Uzmanı Emel Esen Altun ve SGK Yozgat İl Müdürlüğü Personeli katıldı.
Toplantıda SGK İl Müdürü Nejat Deniz, Yozgat’ta yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Daha sonra konuşan SGK Sigorta Primleri Genel Müdür Yardımcısı İsmail Yılmaz, insan yaşamında sosyal güvenliğin çok önemli olduğunu belirterek, “Sosyal güvenlik insanın belli süre çalıştıktan sonra, kimseye muhtaç olmadan geleceğinin garanti altına alınmasıdır. Bu sebeple insanların geleceğinin garanti altına alınması için sosyal güvencesinin yapılması gerekiyor. İnsan gençliğinde çalışır, o anda ihtiyaç duymayabilir. Yaşlanınca veya eş ve çocuklarının bir hastalığında sosyal güvencenin ne kadar kıymetli olduğunu anlıyoruz” dedi.
SGK’nın kayıt dışı ile mücadelesinin arttığını ve kayıt dışı istihdamın da geçmiş yıllara göre büyük oranda düştüğünü ifade eden Yılmaz, “2000’li yıllarda yüzde 52 oranında kayıt dışı çalışan varken bugün bu oran yüzde 32’lere düşmüştür. Biz bu oranların daha da aşağıya çekmek için çalışmalar yapıyoruz. Özellikle bilgi paylaşımına büyük önem veriyoruz” diye konuştu.
Genel Sağlık Sigortası hakkında da bilgi veren Yılmaz, “Genel Sağlık Sigortasında, gelir testleri yapılmaktadır. Vatandaşımız gelir testi yaptırarak sigorta yatıracağı veya yatırmayacağı konusunda durumu belirlenecektir. Geçmiş dönemde gelir testi yaptırmayan ve cezalı duruma düşen vatandaşlarımız için 30 Kasım’a kadar müracaatları yapmaları durumunda faiz ödemeden anapara ödemesini yapabileceklerdir. Ayrıca yapılandırmalardan da yararlanabilirler” şeklinde konuştu.
Daha sonra SGK Emel Esen Altun, Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi (KİTUP2) hakkında ve “Toplum Cinsiyet Eşitliği ve Medya” konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden SGK Yozgat’ta Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Hakkında Toplantı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SGK Yozgat’ta Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Hakkında Toplantı Yaptı haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı