YOZGAT HABERLERİ

SGK Yozgat İl Müdürü Nejat Deniz’den Yapılandırmada İlk Taksit Uyarısı

IHA
26.02.2015 - 18:51Son Güncelleme :
IHA

Yozgat Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nejat Deniz, kuruma borcu bulunan ve borçlarını yapılandıran sigortalı ve işverenlerin ilk taksit ve peşin ödeme süresinin 2 Mart Pazartesi günü sona ereceğini belirterek mükellefleri uyardı.
SGK Yozgat İl Müdürü Nejat Deniz, yaptığı açıklamada, yapılandırmadan faydalanan ve borçlarını taksitle yada peşin olarak ödeyecek mükellefler için son günün 2 Mart Pazartesi olduğunu söyledi. Deniz, “1479 ve 2926 sayılı Kanunlara göre tescilleri yapıldığı halde 30 Nisan 2008 tarihi itibarıyla beş yılı aşan süreye ilişkin prim borcu bulunması nedeniyle sigortalılık süresi durdurulmuş olan Bağ-Kur’luların bu sürelerini yeniden canlandırılması için yaptıkları başvuru sonucu yapılandırma esaslarına göre hesaplanan borçlarının tamamını da en geç 2 Mart Pazartesi gününe kadar ödemeleri gerekmektedir. Bu durumda olan kişilerin borçlarını taksitle ödeme tercihinde bulunmaları mümkün olmadığından, borcun büyük bir kısmı ödenmiş olsa dahi, tamamı ödenmeyen bu süreler sigortalılık süresinden sayılmamakta ve yapılandırma hükümlerinden faydalanma hakları kaybedilmiş olmaktadır” dedi.
Yasal süre içerisinde kuruma olan taahhüdünü yerine getirmeyen mükelleflerin yapılandırma haklarını kaybedebileceğini vurgulayan Deniz, “Diğer sigortalı veya işverenlerin borçlarını taksitle ödeme yolu tercih etmiş olmaları durumunda, bir takvim yılı içinde ikiden fazla yasal süresi içinde taksiti ödenmemiş veya eksik ödenmiş olması halinde yapılandırma hükümlerden yararlanma hakları kaybedilmiş olacaktır. Dolayısıyla ödenmeyen veya eksik ödenen ya da yasal süresi dışında ödenen her bir taksit için, bir taksit ihlali gerçekleşmiş olacağından, taksitle ödeme yolunu tercih etmiş borçluların aylık taksit tutarlarını süresi içinde ve eksiksiz olarak ödemeye dikkat etmeleri gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden SGK Yozgat İl Müdürü Nejat Deniz’den Yapılandırmada İlk Taksit Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 18 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SGK Yozgat İl Müdürü Nejat Deniz’den Yapılandırmada İlk Taksit Uyarısı haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:24
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   15:12
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı