Gündem Haberleri

GÜNDEM

  SGK sigorta sorgulama |SGK hizmet dökümü sorgulama

  Hürriyet Haber
  13 Ekim 2015 - 17:13Son Güncelleme : 13 Ekim 2015 - 17:13

  SGK hizmet dökümünüzü alarak hayatınız boyunca Sosyal Güvenlik Kurumları’na (SGK) yatırdığınız primleriniz bilgilerine erişebilirsiniz. Peki ama bu sorgulama işlemleri nasıl yapılıyor?

  SGK sigorta sorgulama ve SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi artık çok basit. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında birçok iş artık internet üzerinden yapılıyor.İnternet üzerinden yaptığımız bu işlemler hayatımızı büyük bir ölçüde kolaylaştırıyor. Eskiden tek bir belge almak için dakikalarca hatta saatlerce devlet kurumlarının önünde sıra beklediğimiz oluyordu. Ve tabi sizin de bildiğiniz gibi bu çileli işlemlerin başında SGK hizmet dökümü alma geliyordu.Ama biz artık bu tarz işlemleri evimizden, işyerimizden kolayca yapabiliyoruz.

  SGK hizmet dökümü alma artık internet üzerinden yapılabilen bir işlem olmuştur.Sosyal Güvenlik Kurumu’nun uyguladığı bu çevrimiçi uygulama sayesinde SGK sigortalı hizmet dökümü, provizyon sorgulaması, SSK (4A), BağKur (4B), Emekli Sandığı(4C), SGK sorgulama, ne zaman emekli olurum gibi sorgulamaları hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Belirttiğimiz bu bilgileri SGK hizmet dökümü belgesi alarak ulaşabilirsiniz. Sigortalı bütün vatandaşlar bu belgeye kolayca ulaşabilirler.

  SGK sigorta sorgulama |SGK hizmet dökümü sorgulama

  SGK HİZMET DÖKÜMÜNÜZÜ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

  SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR?

  - Linke tıkladıktan sonra açılan pencerede "Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna tıklayınız.

  - Giriş işlemlerinden "e-Devlet Şifresi" bölümüne tıklayınız.

  -Gelen sayfada T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde giriniz. Ve "Gönder" butonuna tıklayınız.

  -Açılan sayfada gerekli bilgileri doldurarak SGK hizmet dökümünüze ulaşabilirsiniz.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı