ZONGULDAK HABERLERİ

SGK Muhtarlarla Bir Araya Geldi

IHA
12.09.2015 - 13:16Son Güncelleme :

SGK'DAN MUHTARLARA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

IHA

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Kayıtlı İstihdamın Teşviki 2 Projesi (KİT-UP II) Projesi kapsamında Muhtar Toplantısı yapıldı.
Projenin Teknik Destek Bileşeni kapsamında Türkiye genelinde birçok ilde yerel medya mensuplarına, tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu bölgelerdeki muhtarlara, üniversite öğrencilerine, ilkokul ve lise öğrencilerine yönelik bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Bu kapsamda, yapılacak olan bu faaliyetlerden bir tanesi muhtarlarla dedeman otelde gerçekleşti.
Toplantıya, Zonguldak Vali Yardımcısı Nevzat Taştan, Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdürü Çiğdem Acar, Sosyal Güvenlik Uzmanı Alev Şahin, Zonguldak Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı M. Zafer Türkkan, Karaelmas Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Mehmet Kıran, Karaelmas Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcısı Erdem Yanık, İletişim Uzmanı Emel Esen Altun ve tarımsal faaliyetlerin olduğu köylerin muhtarı katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Çiğdem Acar “Acımız çok büyük, şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum, hepimizin başı sağ olsun diyerek sözlerine başladı. Muhtarlara tarım sektöründe çalışmanın önemi, kayıt dışı çalışmanın olumsuz etkilerini, hem çalışanlar hem de işverenler ile bire bir iletişim içinde olmanız nedeniyle sizlerin bilgilendirilmeniz önem taşımaktadır. Kayıt dışı istihdamın azaltılmasında muhtarlarımızın vatandaşlarımızı bilgilendirmesinin yararlı olacaktır” dedi.
Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü toplantıda yaptığı konuşmada ise “Kayıt dışı rakamlarına baktığımızda kayıt dışının en yüksek olduğu sektör tarım sektöründür %82’dir. Bizde özellikler diyoruz ki muhtarlar devletin ücra köşelerindeki temsilcileridir. Yani Köylü başı sıkıştığında muhtara gider, mevzuatla ilgili bir şey öğrenmek istediğinde veya Devlet Dairesine gidecekse muhtarlarımıza soruyorlar. Biz köyde çalışanlar nasıl sigortalı olur, neden sigortalı olmalıyız bilgisini verelim ki onlarda arkadaşlara bunu aktara bilsinler. Özellikle tarımda yüksek olduğundan köylere ulaşmamız gerçekten önem arz ediyor. Bu nedenle bizlere ve sizlere önemli bir yük düşmektedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden SGK Muhtarlarla Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SGK Muhtarlarla Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mart 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:38
 • Guneş
  07:03
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:02
 • Yatsı
  20:22
Sayfa Başı