Ege Haberleri

EGE

  SGK’den yangın takibi

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  03.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 02.02.2011 - 22:29

  Yangının ortasında kalan arkadaşlarının kurtulduğundan habersiz, alev ve dumanın arasına dalıp boğularak can veren İsmail Ünver (48) ve kuzeni İdris Ünver’in (37) cenazeleri Kırıkkale’ye gönderildi.

  İki yangın kurbanının sigortasız olduğu iddiaları, Sosal Güvenlik Kurumu Bölge Müdürlüğü’nü harekete geçirdi.
  Acı olayın ardından arkadaşları ve yakınlarının, iki işçinin sigortalarının olmadığı yönündeki ifadeleri ihbar kabul edildi.
  İki değerlendirme
  Müdür Yardımcısı Ahmet Gül, “Haberlerin ardından gerekli soruşturmalar başlatıldı. Görevlilerimizin yapacağı ilk değerlendirmenin ardından müfettişler de soruşturma başlatacak. İki farklı değerlendirmede işçilerin sigortalarının olup olmadığına ve iş kazasında kusuru bulunanlar tespit edilecek. Ardından da ölen işçilerin yakınlarına maaş bağlanacak, bunlar da sorumlulardan tahsil edilecek” dedi.
  Gül ayrıca, yine işçilerin ölümlerin ardından sigorta girişi yapılmak istendiği yönündeki iddialar içinse “Sadece inşaat kolunda aynı gün içerisinde sigorta girişi yapılabiliyor. Ama bundan da yine işçilerin daha önce sigortalı çalışıp çalışmadığına bakılır” dedi.

  Bornova’da yapımı süren yapı marketin bodrum katında kaynak çalışması sırasında çıkan yangında kalan arkadaşlarını kurtarmaya çalışırken can veren iki işçi için sigorta soruşturması açılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı