BİNGÖL HABERLERİ

SGK borç yapılandırma süresi uzatıldı

AA / Aydın Arık
20.01.2015 - 16:34Son Güncelleme :
AA / Aydın Arık

BİNGÖL (AA) - Bingöl Sosyal Güvenlik İl Müdürü Muzaffer Çakar, kuruma prim borcu bulunup da yapılandırma talebinde bulunacaklar için başvuru tarihleri ve ilk taksit ödeme tarihlerinin 1 ay uzatıldığını açıkladı.

Çakar, yaptığı yazılı açıklamada, kamuoyunda torba yasa olarak bilinen 6552 sayılı "İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması" kanunun 81’inci maddesiyle 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'na eklenen geçici 60’ıncı maddede yer alan başvuru süresi ile ilk taksit ödeme süresinin 1 ay süreyle uzatıldığını bildirdi.

Kuruma prim borcu bulunan vatandaşların, borçlarını yapılandırmak üzere en son 2 Şubat 2015 tarihine kadar il müdürlüğü ve ilçede bulunan sosyal güvenlik merkez müdürlüklerine başvurabileceğini belirten Çakar, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“Yapılandırma başvuru süresi 2 Şubat 2015 tarihinde, ilk taksit ödeme süresi ise 2 Mart 2015 tarihinde sona ermektedir. İkişer aylık dönemler halinde ödenmesi söz konusu olan taksit sürelerinin ödenmesine ilişkin olarak son ödeme tarihlerinde bir değişiklik bulunmamaktadır. Dolayısıyla prim borçlarını taksitlendiren vatandaşların 2’nci taksitlerini de 31 Mart 2015 tarihine kadar ödemeleri gerekmektedir. Başvuruda bulunacak vatandaşlarımızın son başvuru tarihini dikkate alarak başvurularını bir an önce yapmaları ve yapılandırma başvuru taleplerini son güne bırakmamaları hususuna dikkat etmeleri gerekmektedir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bingöl haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bingöl ilinden SGK borç yapılandırma süresi uzatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SGK borç yapılandırma süresi uzatıldı haberi güncellenecektir.

BİNGÖL NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:22
 • Guneş
  07:04
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:50
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:38
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı