« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sezonun en iyi performansı

Fenerbahçe Ülker'i 90-83 yenerek liderliğini sürdüren Anadolu Efes'in genel menajeri Engin Özerhun, sezonun en iyi performanslarından birisini sergilediklerini ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Ülker ile dün yaptıkları maçı değerlendiren Engin Özerhun, ligde Türk Telekom'un ardından Fenerbahçe Ülker karşısında aldıkları galibiyetin önemli olduğunu belirterek, “Bir haftalık periyotta 3 önemli karşılaşma oynayacaktık. 2011'in son günü Beşiktaş Milangaz maçında kaybetmiş olmak, Türk Telekom ve Fenerbahçe Ülker maçlarına aşırı önem vermemizi gerektirdi” dedi.

Sakatlıklar nedeniyle iki takımın da eksikleri olduğunu kaydeden Özerhun, “Sezonun en iyi oyunlarından birini ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. İyi oynadık. Rakibimizin de sakatlık nedeniyle eksikleri vardı, bizim de. Bizi zorlayan sakatlıklar oldu. Pota altında Türk oyuncu eksikliği bizi etkiliyordu. Genç oyuncumuz Gökhan dahil olmak üzere takımdaki her oyuncu destek verince, iyi bir oyunla güzel bir galibiyet aldık” diye konuştu.

Önlerindeki 10 günlük süreçte THY Avrupa Lig'nde maçları bulunmadığını ve maç temposunun biraz daha hafifleyeceğini hatırlatan Özerhun, “Bir haftalık süreçte oynadığımız 3 maçın ardından Avrupa Ligi'nde maçımız yok ve tempo daha hafif olacak. Sakatlıklarımızın iyileşmesi ve sakat oldukları halde oynayan oyuncularımızın kendine gelmesi için iyi bir süreç olacak. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Beko Basketbol Ligi'nde, 31 Aralık 2011'de Beşiktaş Milangaz'a 83-76 yenilen Anadolu Efes, ardından ligde Türk Telekom karşısında 78-70, Fenerbahçe Ülker maçında da 90-83'lük galibiyetler aldı.

İlişkili Haberler