Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz"

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un tecrübeli forvet oyuncusu Pierre Webo, yeni sezonun başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncular Pierre Webo, Wellington Brito Da Silva “Tom Silva” ve Zeki Korkmaz, yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundular.

Yeni teknik direktörleri Carlos Carvalhal ile başarılı olacaklarına inandığını vurgulayan Webo, güzel ve keyifli bir hazırlık dönemi geçirdiklerini anlattı.

Sezon başlarının her zaman yorucu geçtiğini kaydeden Webo, “Çok iyi çalışıyoruz. Zorlu bir süreçten geçtik. Hazırlık maçları yaptık. Bunlar lige en iyi şekilde hazırlanabilmek içindi. Yeni bir macera başlıyor. Bunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Bizim için daha zor bir sezon geçecek. İyi bir sezon başı geçirdik, iyi çalıştık. Yeni bir antrenörümüz ve bununla birlikte hedeflerimiz var. Başarılı olabileceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Teknik direktör Carvalhal'ı, “Detaycı ve taktik konusunda oldukça iyi” diye nitelendiren Kamerunlu oyuncu, şunları söyledi: "Yeni hocamız Portekizli ve Portekiz'de, İspanya Ligi'ne yakın bir lig var. Onun için hocamızın düşünce tarzını biliyoruz. Benim Avrupa'da oynadığım zamandaki ortama yakın bir ortamımız var. Şunun da altını çizmeliyim ki, Abdullah Avcı ve Arif Erdem'le de iyi çalışmıştık. Onların da üzerimizde çok fazla emeği var. Carlos Carvalhal için şunu söyleyebilirim, detaycı bir hoca. Taktik konuda oldukça iyi ve bize bunu iyi bir şekilde yansıtmaya çalışıyor.”

Tom Silva'nın hedefleri büyük

Yeni sezonda performans olarak geçtiğimiz sezonun üstüne çıkmak için çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Tom Silva ise, gösterecek çok şeyinin olduğunu söyledi.
Genç oyuncu, her geçen maç futbolunun üzerine koyarak devam etmek istediğini ifade ederek, “Yeni hocamızla çalışmalarımız sürüyor. Ondan çok şey öğreniyoruz. Takım arkadaşlarımla beraber daha fazla başarılar kazanmak için kendimi geliştirmem gerek” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor olarak puan cetvelinde ligi olabildiğince yukarıda bitirmek istediklerinin altını çizen Tom Silva, “Ligi ne kadar yukarıda bitirebileceğimizi de hep beraber göreceğiz. Avrupa Ligi'ne katılabilir ya da daha yukarılara çıkabiliriz” şeklinde konuştu.

Zeki: “Hocamıza alıştık diyebilirim”

Hollanda'da iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade eden Zeki Korkmaz da, sezon sonu hedeflerinin, Avrupa kupalarına katılmak olduğunu anlattı.

Zeki, hazırlıkların sürdüğünü belirterek, “Hollanda'da hazırlık maçları oynadık. Neyi doğru, neyi yanlış yaptığımızı gördük. Bu yanlışları lige kadar düzeltmek istiyoruz. Bu sezon hedefimizi Avrupa kupalarına katılmak olarak belirledik. Bu doğrultuda çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Takım olarak her maçı kazanma felsefesiyle sahaya çıkacaklarını vurgulayan Zeki Korkmaz, şöyle konuştu: “İstanbul Büyükşehir Belediyespor olarak her zaman sahaya kazanmak için çıkacağız. Bu felsefemizi yerleştirmeye çalışıyoruz. Bunu oturttuğumuz zaman da ligde başarılı olacağımıza inanıyorum. Hocamıza alıştık diyebilirim. Zaten oturmuş bir sistemimiz var. Hocamız, bunu çok fazla değiştirmeden, kendi istediklerini bize anlatmaya çalışıyor. Hocamızın ikili ilişkileri çok iyi. Bizden ekstra bir şeyler istemiyor. İstekleri doğru şeyler olduğu için biz de onları almaya çalışıyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz