'Sezon ikinci yarısında başarımızı sürdüreceğiz'

Ali VARLI / BERLİN
15.01.2015 - 11:48 | Son Güncelleme:

Bundesliga'da geride kalan 17 maçta en büyük sürprizi Paderborn yaptı. Süleyman Koç ve Mahir Sağlık'ın formasını giydiği Paderborn'un yardımcı antrenörlüğünü ise Volkan Bulut yapıyor. Bulut, takımının başarıya götüren sırrı anlattı

BUNDESLİGA'da sezonun ilk yarısında en büyük sürprizi Paderborn takımı yaptı. Beklenmedik puanlar toplayan ligin yeni takımı sezonun ilk yarısını 10. sırada tamamladı. Aynı başarıyı ikinci yarıda da göstermeyi hedefleyen Paderborn, hazırlıklarını Antalya'da sürdürüyor. Paderborn'un yardımcı antrenörü Volkan Bulut, başarılarının sırrını “Biz futbolcuların bireysel başarısı yerine takım olarak oynayıp ve başarı elde ediyoruz” sözleriyle açıkladı.

ÖNCE ALMANYA SONRA ANTALYA

Paderborn takımı sezonun ikinci yarısı için önce Almanya'da hazırlıklarına başladı. Paderborn'da yoğun antrenman yapan futbolculara teknik heyet ağırlıklı olarak kondisyon yükledi. Almanya'daki çalışmalara sabah Saat 08.00'de başlayan takım, gün içinde kimi zaman antrenman sayısını dörde çıkardı. Ardından da Salı günü Antalya'ya uçtu. İkinci yarı hazırlıklarını yoğun olarak burada sürdürüyor. Paderborn, Antalya'da hazırlık karşılaşmaları da oynayacak. İlk hazırlık maçını Aue ile yarın oynayacak. Ardından Salı günü de Darmstadt ile karşılaşacak. Antalya'daki çalışmalarla ilgili Bulut “Antalya'da yoğun bir kamp dönemi geçiriyoruz. Kampta taktik çalışmalara ağırlık veriyoruz” dedi.

SIKINTI YAŞAMAK İSTEMİYORUZ

Bulut sezonun ikinci yarısı için ise “Antalya kampında sezonun ikinci yarısına sıkı hazırlanıyoruz. İlk dört hafta oynayacağımız maçlar bizim için hayati önem taşıyor. İlk sınavımızı Mainz ile deplasmanda vereceğiz. Sonra evimizde Hamburg ile karşılaşacağız. Ardından da Köln ve Hannover deplasmanına çıkacağız. Zorlu bir dört hafta olacak. Dört maçı maksimum puanla kapatmak istiyoruz. Mainz, Hamburg, Hannover ve Köln takımlarıyla sezonun ilk yarısında oynadığımız maçlarda iki galibiyet ve iki beraberlik aldık. Sekiz puan topladık. Yine bu takımlarla yapacağımız maçlarda mümkün olan en iyi sonuçları alarak sezonun ikinci yarısına moralli başlamamız çok önemli” dedi.

HERKESİN FAVORİSİ

Paderborn kurulduğundan beri ilk kez bu sezon Bundesliga'da mücadele ediyor. Sezon başında düşecek takımlar arasında ilk ismi sayılan Paderborn'du. Hala takımın düşeceğine inanların sayısı oldukça fazla. Bu durumu Volkan Hoca'ya sorduğumda “Bizim elde ettiğimiz puanlara ve ligdeki yerimize bir çok kişi hala inanamıyor. Bize düşecek takım olarak bakıyorlardı. Hala da bakanlar var. Bu durum bizi takım olarak daha çok çalışmaya ve kazanmaya motive ediyor. Biz ligde düşmemek için elimizden geleni yapacağız” dedi.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı