Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sezon başında siz alkışlamadınız mı?

Rijkaard’ı eleştirenlere, “Dünyanın ilk 10 antrenöründen birini getirdik. Bazen futbolda arzu etmediğiniz şeyler oluyor” diye cevap verdi.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Kulübü’nün Divan Kurulu’nun dün yapılan Mayıs ayı olağan toplantısında üyeler Başkan Adnan Polat’ı topa tuttu. Özellikle yüzme antrenörü Yılmaz Özüak’ın yaşı nedeniyle görevden alınması eleştirilirken, futbol takımı için de iki sezondur başarısız transferlerin yapıldığı öne sürüldü. Polat bütün önerileri ve serzenişleri dinledikten sonra kürsüye geldi ve eleştirilere yanıt verdi. Sinirli olduğu gözlenen başkan şunları söyledi:

- Futbol şubesinde Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ ile Adnan Sezgin attıkları her adımda benimle istişare eder.
- Siz sanıyor musunuz biz yoldan geçen futbolcuyu alıyoruz. Bu oyuncular aylar süren takipten sonra alınıyor. Bu kadar basit bir olay değil.
- Sıkı bir bütçe politikası yapıyoruz. Bu sıkıntıyı 3 sene yaşayacağız. Şampiyonlar Ligi’ne katılamamak bizi nakit akışında ciddi sıkıntıya sokacak.

Türkiye inanamamıştı

- Sezon başını hatırlayalım. Dünyanın elit antrenörler listesinde ilk 10’a girmiş teknik direktörünü getirdik. Türkiye buna inanamadı. Yaptıklarımızı sezon başında siz alkışlamadınız mı?
- Bazen futbolda arzu etmediğiniz şeyler olabiliyor. Başarısızlığın bir nedeni olmuyor, birçok olumsuzluk oluyor ve başarısızlık ortaya çıkıyor.
- Her şeyi kötü gösterip moral bozmanın anlamı yok. Camiamızda zaten futboldan dolayı insanlar üzülüyor.

Kalli yaşlı değil de Özüak mı yaşlı?

GALATASARAY Kulübü üyelerinden Mehmet Bilen, 57 yıldır sarı kırmızılı camiada yüzme antrenörlüğü yapan Yılmaz Özüak’ın yaşı nedeniyle görevden alınmasını eleştirerek, “Feldkamp bu kulüpte teknik direktörlük yaparken yaşlı olmuyor, Yılmaz Özüak yaşlı oluyor” dedi.

Fenerliler G.Saray’a üye yapıldı iddiası

G.SARAY Divan Kurulu’nda üyelerden Ayhan Yeğinsu, üyelik alımlarıyla ilgili eleştiride bulunarak, “Bazı kişiler son anda çakma lisansla sporcu olarak gösterilmiş ve hiç kimse kusura bakmasın Fenerbahçeliler bu kulübe üye yapılmıştır” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz