Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sezgin: CHP giderse hükümetten çekiliriz

  Hürriyet Haber
  21 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 21 Mart 1998 - 00:01

  Hükümetin küçük ortağı DTP'nin Başbakan Yardımcısı İsmet Sezgin, dün katıldığı Toplam Kalite Semineri'nde, CHP'nin hükümetten desteğini çekmesi durumunda hükümetten çekileceklerini bildirdi.

  DTP Lideri Hüsamettin Cindoruk ise bir seçim olasılığında, CHP dışında tüm partilerle ittifak yapabileceklerini belirtti. Cindoruk, önceki gece NTV'de katıldığı programda CHP ile neden ittifak yapamayacaklarını, ‘‘Doku uyuşmazlığımız var’’ sözleriyle açıkladı. Cindoruk, CHP'nin hükümete olan desteğini çekmesi halinde ‘‘alttan iskemlenin gitmiş’’ olacağını ve hükümetin kaçınılmaz olarak düşeceğini söyledi. CHP Lideri Deniz Baykal'ın isterse hükümeti bir gensoruyla düşürebileceğini belirten Cindoruk, ‘‘Halkın çıkarı var mı, hükümet düşerse ne olur diye düşünmek lazım. Geçen yıl bu zamanları herkes hatırlasın’’ dedi.

  DTP Başkanlık Divanı öncesinde basının sorularını yanıtlayan Cindoruk, DTP'nin hükümetten çekilmesinin şu aşamada sözkonusu olmadığını kaydetti. Cindoruk, ‘‘Hükümetten çekilme varılacak son noktadır. Ondan önce uyumu sağlamak görevimizdir. Çekilmek kolay, katılmak zordur’’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı