Ege Haberleri

EGE

  Sezer'e anlamlı teşekkür

  Hürriyet Haber
  17 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 17 Aralık 2000 - 00:01

  İZMİRLİ acılı aileler, bir hafta önce affa karşı başlattıkları kampanyada topladıkları imzaları Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e gönderip teşekkür edecek.

  İZMİR'de, trafik kazalarında çocuklarını yitiren acılı ailelerin oluşurduğu Trafik Gerçeğimiz Grubu, Şartlı Salıverme Yasası'nın veto edilmesini sağlamak için bir hafta önce imza kampanyası başlattı. İzmir'in çeşitli ilçe ve semtlerinde sürdürülen kampanyada, 18 bin imza toplandı. İmzaları Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e gönderme hazırlığı yaptıkları sırada, Çankaya Köşkü'nden yasanın veto edildiği açıklaması geldi.

  ACILI aileler de bu gelişme üzerine, geçtiğimiz 9 Aralık'tan beri topladıkları imzaları, teşekkür etmek için Cumhurbaşkanı Sezer'e gönderme kararı aldı. Çocuklarının fotoğraflarıyla birlikte Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde gelen aileler bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, ‘‘Değerli bir hukukçu olan ve gerçekten bulunduğu makamı dolduran sayın Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer, hukukun üstünlüğüne inancını yasayı veto ederek bir kez daha göstermiştir. Kendisine sonsuz saygılarımızı sunuyoruz’’ denildi.

  GRUP adına konuşan Sadiye Akgül, toplumun bir kesimini sevindirmek için diğer tarafı acılara boğacak uygulamalara kalkışılmaması gerektiğini belirtti. Akgül, ‘‘Milletvekillerine bir kez daha sesleniyoruz. Bu tür yasalar yerine hukukun işleyişindeki aksaklıkları ortadan kaldıracak, vatandaşları mağdur etmeyecek düzenlemeler yapsınlar’’ dedi.

  MECLİSİN, her gün onlarca insanın canına mal olan trafik terörünün önüne geçmek için çaba harcaması gerektiğini vurgulayan Akgül, ‘‘Her koşulda demokrasinin işlediği bir ülke yaratmak zorundayız. Gerçekten hukukun üstünlüğünü sağlayacak bir demokrasi tün insanları kucaklayabilir. Milletvekillerimiz yasama görevi yaptıklarını unutmasınlar’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı