Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sezer Öztürk'ün transferi an meselesi

Fenerbahçe'nin Eskişehirspor'dan transfer etmek istediği Sezer Öztürk için tek bir engel kaldı o da takasta kullanılacak futbolcular ve bu futbolcuların yeni gidecekleri kulüpten alacakları ücret.

Uğur DEMİRKIRDI, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Sarı-Lacivertli yönetim Sezer Öztürk ile her konuda anlaşırken, Galatasaray ve Beşiktaş'ın devreye girmesine rağmen orta saha oyuncusunun gönlünün Fenerbahçe'de olması ibreyi Fenerbahçe'ye çevirmişti.

Asbaşkan Şekip Mosturoğlu'nun görüşmeleri sürdürdüğü Sezer Öztürk konusunda Başkan Aziz Yıldırım da devreye girerken, Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, bu transferin gerçekleşmesi için sona yaklaşıldığını söyledi.

Ünal, Fenerbahçe'den Sezer'e karşılık takas olarak istedikleri futbolcuların ismini açıklamazken, edinilen bilgilere göre pazarlıkta Bilica, Gökhan Ünal, Okan Alkan, Berk Elitez ve Hasan Erbey'in adı geçiyor.

RAKAM TAKASA GÖRE SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

Sezer için 5 milyon Euro civarında bonservis bedeli istenirken, bu oyuncu ile birlikte Eskişehir'e gidecek oyuncuya göre fiyat aşağı ya da yukarı çıkacak.

Bilica ve Gökhan Ünal, Eskişehir'e gitmeyi "Fenerbahçe'den aldığımız ücretten aşağı inmeyiz" şartı ile kabul ederken, Eskişehirspor Yönetimi'nin bu oyuncuların Fenerbahçe'den aldıkları paraları veremeyeceğini belirtmesi görüşmelerin uzamasına sebep oluyor. Teknik Direktör Bülent Uygun'un Fenerbahçe'den genç oyuncu da istemesi bir başka mesele. Fenerbahçe yetiştirdiği gençleri Aykut Kocaman engelinden dolayı başka kulübe vermek istemezken, Okan Alkan, Berk Elitez ve Hasan Erbey'den sadece birini ve O'nu da kiralık olarak vermeyi planlıyor.

Sözün özü; Eskişehirspor Sezer'e karşılık ya para + Bilica + gençlerden biri,

ya da para + Gökhan Ünal + gençlerden biri formüllerinden birini tercih edecek...


Bunları da Beğenebilirsiniz