Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sezer Öztürk'e ceza yok

Eskişehirspor, uzatma dakikalarında Pele'nin attığı golle Sivaspor'u 2-1 yenip 3 puan almanın sevincini yaşarken basın sözcüsü Erdal Şahbaz, gol öncesi Pele ile Sezer arasında serbest atışı kullanma konusunda yaşanan tartışmanın hırstan kaynaklandığını söyleyerek, "Bu yüzden Sezer'e ceza vermemiz söz konusu değil" dedi. Sezer ve Pele ise ararında bir sorunun olmadığını belirtti.

Eyüp KELEBEK/ESKİŞEHİR,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Galatasaray mağlubiyetinin ardından galibiyet serisi yakalamayı istediklerini ifade eden Eskişehirspor Kulübü Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz, Sivasspor galibiyetinin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Maçta iyi oynamadıklarını söyleyen Şahbaz, "İyi oyuncularımızın tempoları düşüktü. Sivasspor da alt sıralardan kurtulmak için kazanmak istiyordu. Bu ortamda oyuna kalecimiz İvesa ile Pele ağırlığını koydu. İvesa önemli kurtarışlar yaptı" diye konuştu.

Pele'nin uzun süreden beri çıkış yapmayı hedeflediğini, Sivasspor maçında da gol atmak istediğini anlatan Şahbaz, gol öncesi Pele ile Sezer arasında yaşanan serbest atışı kullanma tartışmasının iki futbolcunun hırsından kaynaklandığını söyledi. Bu konuda Sezer'e herhangi bir ceza vermenin söz konusu olmadığını kaydeden Şahbaz, şöyle dedi:

"İki futbolcu arasındaki çekişme bir anlamda bizim için hayırlı oldu. Çünkü tartışmanın ardından golü bulduk ve 3 puanı alan taraf olduk. Pele bu maçta gol atmayı çok istiyordu. Daha önceki pozisyonda da Pele'nin sert bir şutu vardı ancak gol olmadı. Ardından Pele düşürüldü. Bu nedenle de atışı kendisi kullanmak istedi. Sezer ise takımızda duran toplara vuran bir futbolcumuz. 1-1 devam eden karşılaşmada her iki futbolcumuz da gol atma hırslarından dolayı serbest atışı kullanmak istedi. Bu nedenle de sahada çekişme yaşandı. Atışı kullanan Pele takımıza 3 puanı kazandırdı. Daha sonra Sezer ve Pele barıştı, basın toplantısına sarmaş dolaş gitti. Sahadaki bu tartışmadan dolayı Sezer'e ceza vermemiz mümkün değil. Böyle bir ceza söz konusu değildir. Maç öncesi Batuhan'ın cezalı olması nedeniyle forvet eksikliğimiz olduğunu söylendi. Oysa takım oyunu oynandığında güzel sonuçlar alınabiliniyor. Pele'nin önümüzdeki haftalarda takıma daha da yararlı olacağına inanıyoruz."

PELE: "GOL ATACAĞIM İÇİME DOĞDU"

Eskişehirspor'a galibiyet golünü kazandıran Pele, sahada serbest atışı kullanma yüzünden tartıştığı takım arkadaşı Sezer Öztürk ile hiçbir sorununun olmadığını söyledi. Gol atacağının içine doğduğunu ifade eden Pele, "Frikikleri Sezer kullanır ama bu sefer nedense içime doğdu. Güçlü bir his vardı, kullanmak istedim ve gol oldu. Bunun için çok mutluyum. Sezer'le aramızda zerre kadar sorun yok, hiçbir zaman da olamaz. İyi arkadaşız ve her zaman böyle devam edecektir" diye konuştu.

Eskişehirspor'un başarılı orta saha oyuncusu Sezer Öztürk de, "Pele arkadaşımla son dakikalarda bir itiş kakış yaşadık. Kimse yanlış anlamasın. Hepimiz Eskişehirspor için hizmet veriyoruz. Bugün Pele atar yarın ben atarım. Hafta içinde frikik çalışmaları yaptık, bunları uygulayacaktık. Maçı kazanmak adına ikimizde hırslı olduğumuz için böyle itiş kakışlar oldu. Ama galip geldiğimiz için mutluyum ve Pele'yi de attığı golden dolayı kutluyorum. Biz iyi arkadaşız, hiçbir sıkıntı yok" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz