Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sezer İnanoğlu boşandı

  Ali DAĞLAR
  29 Eylül 2013 - 01:13Son Güncelleme : 29 Eylül 2013 - 09:15

  Yeşilçam’ın Sezercik’i, iş adamı Sezer İnanoğlu 6 yıllık eşi, kızı Arzum Ayşe’nin annesi Mehtap Meral İnanoğlu’ndan boşandı.

  Son duruşmada hazır bulunan ikili arasında imzalanan ve mahkemece onaylanan protokole göre kızları Arzum Ayşe’nin velayeti anneye verilirken, Sezer İnanoğlu aylık 16 bin lira nafaka ödemeyi, 900 bin liralık bir ev almayı, boşandığı eşinin kullandığı aracı ve onun ailesinin oturduğu evi devretmeyi ve 200 bin lira maddi tazminat ödemeyi kabul etti. Kızının tüm masraflarını üstlenen İnanoğlu, eski eşinin evleninceye kadar İnanoğlu soyadını kullanmasına da izin verdi.

  UNUTULMAYAN ÇOCUK YILDIZLAR

  ANLAŞMALI BOŞANDILAR
  Bakırköy 12. Aile Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada davacı Sezer İnanoğlu, avukatı Salih Çohaz davalı eşi Mehtap Meral İnanoğlu ile avukatı Meral Aslan hazır bulundular. Taraf avukatları müvekkillerinin anlaşmalı olarak boşanma kararı aldıklarını belirterek, imzaladıkları protokolü mahkemeye sundular. Mahkeme protokolü onaylayarak tarafların boşanmalarına, 4 yaşındaki Arzum Ayşe’nin velayetinin anneye bırakılmasına karar verdi. Mahkeme kararına eklenen protokolde tarafların 2007 yılında evlendikleri, bu evlilikten 2009 doğumlu Arzum Ayşe’nin olduğu, çift arasında şiddetli geçimsizlik yaşandığı ve 2,5 yıldır ayrı yaşadıkları belirtilerek boşanma kararı verilmesi istendi. Taraflar arasında imzalanan protokolün şartları şöyle:

  11 MADDELİK PROTOKOL
  *Taraflar aralarında boşanma hususunda anlaştılar.

  *Davacı Sezer İnanoğlu, davalı Mehtap Meral İnanoğlu evleninceye kadar İnanoğlu soyadını kullanmaya devam etmesine izin verdi.

  *Müşterek çocuk Arzum Ayşe’nin velayeti anneye verildi.

  *Baba İnanoğlu çocuk için ayda 8 bin lira iştirak nafakası ödeyecek, nafaka TÜFE ve TEFE oranında artırılacak, özel okul, özel dersler dahil her türlü eğitim, öğretim ve sağlık masraflarını karşılayacak.

  *Davacı, davalıya aylık 8 bin lira yoksulluk nafakası ödeyecek.

  *Taraflar müşterek hanedeki menkul malları fiilen paylaştılar.

  *Sezer İnanoğlu, 1 ay içinde boşandığı eşine onun göstereceği, azami 900 bin lira bedelli bir evi satın alıp devredecek, ev çocuğun üzerine kaydedilecek.

  *Davacı, davalıya 15 Kasım 2013’ten başlamak üzere 4 eşit taksitte, toplam 200 bin lira tazminat ödeyecek.

  *Bahçelievler’deki, davalı eşin ailesinin oturduğu ev kendisine devredilecek. 34 JD 4... plakalı araç davalıya devredilecek.

  *Tarafların evlilikleri süresince edinilmiş menkul ve gayrimenkul mallar ve gelirlere ilişkin karşılıklı talepleri olmayacak.

  *Taraflar bu protokol dışında başkaca taleplerde bulunmayacak.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı