Gündem Haberleri

  Sezer’in yolu üstünde mafya hesaplaşması

  Lütfü KARAKAŞ SOFYA,DHA
  23.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Resmi ziyaret için Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bulunan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, Bulgaristan Başbakanı Sergey Stanişev ile yemek yediği restorana 500 metre mesafede, ülkenin en büyük mafya lideri silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

  Cumhurbaşkanı Sezer, 2 günlük resmi ziyaret için eşi Semra Sezer’le birlikte yoğun sis nedeniyle 2 saat gecikme ile özel GAP uçağı ile Bulgaristan’a geldi. Sezer ve eşi için resmi karşılama töreni Aleksandr Nevski Meydanı’nda yapıldı. Bulgaristan Cumhurbaskanı Georgi Pırvanov ve eşi Zorka Pırvanov, Sezer çiftini ’Hoşgeldiniz’ diyerek karşıladı. Sezer tören kıtasını denetleyerek selamladı. Elinde kılıç bulunan tören kıta komutanı, Cumhurbaşkanı Sezer’e Bulgarca, birliğini denetlediği için teşekkür etti.

  Törenin ardından Sezerler, öğle yemeğinde Başbakan Stanişev’le bir araya geldi. Sezerler’in de yer aldığı konvoyun geçmesinin yarım saat ardından aynı güzargahta, ülkenin önemli mafya liderlerinden olan İvan Todorov, kendisini hedef alan bir silahlı saldırıda öldürüldü. Sezer ve Stanişev’in yemek yediği Ulusal Kültür Merkezi bünyesindeki lüks restorana 500 metre uzaklıkta meydana gelen mafya hesaplaşması sonrası bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı. Bulgaristan’da hakkında uyuşturucu kaçakçılığından çok sayıda soruşturma yürütülen ve ’Doktor’ lakabıyla tanınan İvan Todorov’un lüks Jaguar otomobiline silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda İvan Todorov olay yerinde hayatını kaybetti, şoförü ise ağır yaralandı. Yetkililer saldırganların, Sezer’in konvoyundan kaynaklanan sıkışıklıktan yararlandığını belirtti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı