Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sezer’i vuracaktım

  ANKARA
  27 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 27 Temmuz 2007 - 01:22

  Danıştay baskıncısı Alparslan Arslan dünkü duruşmada "Saldırıyı Muzaffer Tekin ve arkadaşları planladı" iddiaları üzerine söz aldı. Arslan "Saldırının ulusalcılar ve devletle ilgisi yok. Amacım Müslümanlara yapılan hareketlere ceza vermekti. Yakalanmasam Cumhurbaşkanı Sezer’i de öldürecektim" dedi.

  ANKARA 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Danıştay saldırganı Alparslan Arslan, "Saldırının amacı, Allah’ın dinine, peygamberine, Müslümanlara yapılan alçakça hareketlere ceza vermektir. Yakalanmasaydım, Cumhurbaşkanını öldürecektim. Aydın Doğan Medya Grubu’na, Koç Grubu’na, Şener Eruygur’a ve bazı bankalara saldıracaktım" dedi.

  Danıştay saldırısına ilişkin davanın dünkü duruşmasına Arslan ile diğer tutuklu 6 sanık ve avukatları katıldı. Duruşmada, sanık avukatlarından Mehmet Ener, "Girdap Operasyonu" zanlısı Tamer Ünal’ın, Danıştay saldırısını Muzaffer Tekin ve arkadaşlarının tertiplediği yönünde ifade verdiğini belirterek, soruşturmanın bu yönde genişletilmesini istedi. Bunun üzerine söz alan Arslan, şöyle konuştu:

  HADLERİNİ AŞIYORLAR "Davanın Vatansever Kuvvetler Güçbirliği’ne yönelik Girdap Operasyonu’yla, vatanseverler, ulusalcılar ve derin devletle herhangi bir alakası yok. Saldırının amacı, Allah’ın dinine, peygamberine, Müslümanlara yapılan alçakça hareketlere ceza vermektir. Yakalanmasaydım Aydın Doğan Medya Grubu’na, Koç Grubu’na, Şener Eruygur’a ve bazı bankalara saldıracaktım. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i de öldürecektim. Bunlar hadlerini aşıyorlar. Rahat rahat, geniş geniş hareket edeceklerini sanıyorlar. Onlara ’akıllı olsunlar’ demiyorum, ama rahat da olmasınlar.

  GÜLEN’E HÜRMET Bu arada, Fethullah Gülen’e saygı ve hürmetlerimi bildiriyorum. Onu kırdım ve üzdüysem özür diliyorum. Bu olayın Ayhan Parlak ile Veli Küçük ile Muzaffer Tekin ile uzaktan yakından alakası yoktur. Türkiye’de yaşayan iman etmiş insanlara film, fırıldak çevirmesinler. Adam olacaklarsa adam gibi adam olsunlar."

  TALEBİ REDDEDİLDİ Mahkeme, avukat Ener’in soruşturmanın genişletilmesi talebini reddederken, İstanbul Ümraniye’de ele geçen bombalarla ilgili soruşturma evrakının beklenmesine ve tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Duruşma ertelendi.

  TARİH GÖRECEK Duruşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan sanık Arslan’ın babası İdris Arslan, önceki duruşmada, bazı Danıştay üyelerinin, salona girişi sırasında oğluna "şerefsiz" dediğini gazeteden okuduğunu belirtti "Tarih kimin şerefsiz, kimin şerefli olduğunu görecektir" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı