« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sezer Eskişehir'de kalacak

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz, camia olarak birlik ve beraberlik içinde oldukları sürece Eskişehirspor'un çıkışının devam edeceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şahbaz, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, devre arasında iyi bir kamp dönemi geçiren takımın ligin ikinci yarısına iyi başladığını belirterek, Gençlerbirliği'ni deplasmanda yenerek bir zafere daha imza attıklarını kaydetti.

Teknik direktör Bülent Uygun ile takımın hem sahada hem de saha dışı ortamda ikinci devreye iyi hazırlandığını ifade eden Şahbaz, şöyle konuştu:

“Gençlerbirliği maçında tüm futbolcular mevkilerini doldurdu ve sabırla mücadele etti, hata yapmamaya çalıştı. 90 dakika boyunca mücadele eden bir takım vardı. Eskişehirspor olarak takımda sürekliliği hedefliyoruz. Bülent Uygun ile takım çok iyi gidiyor. Burada istikrarı yakalamak çok önemli. Eğer biz istikrarımızı ve dik duruşumuzu devam ettirirsek, hedeflediğimiz yerde ligi bitirebiliriz. Camia olarak birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece Eskişehirspor'un çıkışı devam edecek.”

“SEZER'İ HİÇBİR YERE VERMİYORUZ”

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Şahbaz, Sezer'in Eskişehirspor formasını giymeye devam edeceğini belirterek, “Hiçbir futbolcuyu gönderme taraftarı değiliz. Sezer'e Beşiktaş'tan teklif geldi. Ancak, koşullar uygun olmadığı için transfer gerçekleşmedi. Sezer'i hiçbir yere vermiyoruz” dedi.

Şahbaz, bir gazetecinin devre arasında transfer olup olmayacağını sorması üzerine, şöyle devam etti:

“Biz sırf transfer olması için transfer yapmıyoruz. Eskişehirspor'un parası çok kıymetli. Eskişehirspor'un har vurup harman savuracak kadar bütçesi yok. Onun için elimizdeki bütçeyi çok iyi değerlendirmek zorundayız. Bugün bu takım ile herkesle mücadele edebilecek durumdayız. Bizim için hiçbir takımın ayrıcalığı söz konusu değil. Biz içeride veya dışarıda tüm maçlara kazanmak için çıkıyoruz. Eğer gerçekten bir mevkiye ihtiyaç varsa gerçekten alınması gerekiyorsa transfer yapılacak. Sadece ikinci yarıyı daha iyi bir yerde bitirmek için değil, uzun vadeli düşünerek transfer yapılmalıdır. Eskişehirspor bundan sonra şampiyonluğu hedeflemelidir. Şampiyonluğu hedefleyecek bir transfer politikası ortaya koymalıdır. Sadece bu sezonu değil gelecek sezonu da düşünerek hareket etmemiz gerekiyor.”

Bunları da Beğenebilirsiniz