« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sezer dudak uçuklatıyor

Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na yaptığı açıklamada Beşiktaş’a transferi söz konusu olan Sezer’i devre arasında satmayacaklarını belirterek, sezon sonunda 10 milyon Avro veren takımın, genç futbolcuyu alabileceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

SEZER’İ, SEZON SONUNDA, 10 MİLYON AVRO VEREN TAKIM ALIR

Bülent Uygun, “Sezer Öztürk’ü satmayı düşünmüyoruz. Ne başkanımız düşünüyor ne de ben. Sezer’den memnunum. Sezer, bu takımın çok önemli bir parçası. Türkiye’de yıldız adayı 10 tane futbolcu var. Bunlardan bir tanesi de Sezer Öztürk. Dolayısıyla Sezer’i hiçbir şekilde bırakma şansımız yok. Ben Sezer’den 2. yarıda en az 6-7 tane daha gol bekliyorum. 10 gol atmış bir orta saha oyuncusu olan Sezer’i, sezon sonunda 10 milyon Avro veren alır. Bu parayı vermiyorlarsa, takımda kalır ve seneye yine Eskişehirspor’un en önemli güç kaynağı olur” şeklinde konuştu.

DEVRE ARASINDA SATMAYACAĞIZ

Uygun, “Sezer’i devre arasında kesin olarak satmayı düşünmüyor musunuz?” şeklindeki soruya ise “Devre arasında satmayı düşünmüyoruz. Takımımızda kalmasını istiyoruz” diye cevap verdi.

BILICA VE TABATA’YI DÜŞÜNMÜYORUZ

Uygun, Bilica karşılığında Sezer’in Fenerbahçe’ye gideceği iddiasının doğru olmadığını belirtirken, “Hem Bilica hem de Beşiktaşlı Tabata iyi futbolcu…  Her Anadolu Takımı’nın almak isteyeceği futbolcular. Ama bu iki futbolcuyla ilgili her hangi bir düşüncemiz yok. Biz kendi takımımıza odaklanmış durumdayız” dedi.

MEHMET BATTAL’I İSTİYORUZ, AMA BU TRANSFER İÇİN 1 TRİLYON VERMEYİZ

Galatasaray’dan ayrılması gündemde olan Mehmet Battal’ı transfer etmek istediklerini belirten Uygun, “Mehmet, beğeniyle izlediğimiz bir futbolcu. Geçen sene 1. Lig’de iyi işler yaptı; fakat Galatasaray’da yaşadığı sakatlık, gerçek performansını sergilemesini engelledi. Mehmet Battal’ın transfer edilmesinden yanayım. Ekonomik şartları istediğimiz gibi olursa Mehmet’i transfer edeceğiz. Galatasaray, bonservis ücreti ödemeden Mehmet’i aldı. Şimdi göndermek istiyor. Biz de almak istiyoruz. Ama bütçemize uygun bir bedel istenirse, transferi yaparız. Eskişehirspor’un sokağa atılacak parası yok. 1 trilyon bonservis ücreti ödemeyiz. İşin realitesini herkes biliyor” diye konuştu.

TRANSFER LİSTESİ KABARIK

Bülent Uygun, transfer listelerindeki futbolcuları da açıklayarak, “Bir forvet, bir stoper alacağız. Stoke City ‘den Faye, Fildişi Sahilleri’nin stoperi Maite var. Forvette Brezilya’nın Goias takımından Maoura isminde bir oyuncu var. Bir de forvet anlamında bir başka oyuncu gündemde; ama maliyetleri çok yüksek olursa oyuncu almayı düşünmüyoruz. Kadromuz yeterli” dedi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz