« Hürriyet.com.tr

Sezen’li geceler başlıyor

Hürriyet Haber
X

Ece Bar'da bir ilk gerçekleşecek. Hangi müzisyenin canı şarkı söylemek isterse mekanda gönlünce şarkı söyleyecek. Eğlenecek, eğlendirecek. Bu fikrin sahibi ise; Ece'de çıkacak ilk isim olan Sezen Aksu.

Sezen Aksu ve Ece Aksoy... En azından 15 yıllık arkadaşlar. Birbirlerine duydukları güçlü sevginin yanında saygıda da kusur etmemeleri oldukça etkileyici. Bu saygıyı kanıtlayan en güzel örnek meşhur Ece Bar'ın sahibi Ece Aksoy'dan geliyor: ‘‘Sezen uzun yıllardan beri can arkadaşım. Buna rağmen birgün bile benim mekanımda çıkıp şarkı söyle demedim. Diyemem zaten.’’ Karşılığında Sezen Aksu müthiş bir jest yapıyor ve diyor ki: ‘‘Ece, burada çıkıp bir hafta boyunca şarkı söyleyeceğim. Sırf içimden geldiği için. Her hafta bir şarkıcının çıkmasını da sağlayacağım. Hep birlikte çalıp, söyleyeceğiz.’’ Sezen Aksu 22 Eylül akşamından itibaren bir hafta boyunca çıkıp Ece Bar'da şarkı söyleyecek. ‘‘Gönlümce söyleyeceğim’’ diyor sanatçı. ‘‘Bu eski mekan, şehrin dokusuna işlemiş, hatta şehrin bir parçası haline gelmiş. Ben de bu sıcak mekan için özel bir repertuvar hazırladım. Müzisyenler amaçları para kazanmak olmadan gönüllerince çıkıp şarkılarını söyleyecekler.

Örnekleri New York’ta

Bunun dünyada birçok örneği var. Mesela New York'ta Woody Allen'ın sık sık gittiği bir bar var. Oraya gidip canı istediğinde klarnet çalıyor. Kimin canı şarkı söylemek isterse söylesin’’ diyor. Bu sürprizden en büyük mutluluk duyan isim hiç şüphesiz Ece Aksoy...

Kaynak:

Hem renkli hem de orijinal