Gündem Haberleri

  Sezen’e akademi destekli klip

  Hürriyet Haber
  22.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sezen Aksu, ‘‘Hıdrellez’’ şarkısının klibinde Ege geleneklerini yansıtmak istedi. Ünlü sanatçı çekim için Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü'nü seçti.

  ‘D‘‘Düğün ve Cenaze’’ adlı albümde ilk klibi ‘‘Erkekler’’ adlı şarkıya çeken Sezen Aksu, İstanbullu yönetmenlerin çok yüksek ücretler istediğini belirterek, klip çekimlerini İzmir'e taşıdı, ancak çalışmaların gizli kalmasını istedi. Aksu'nun çevresinden sızan bilgilere göre, klibin başarılı olmaması durumunda sanatçının İstanbullu yönetmenlerle anlaşma yolunun kapanmaması için çekimlerin duyulmasını istemediği öğrenildi.

  Aksu, hıdrellezin Ege adeti olduğunu belirterek, klipte de Ege motifleri bulunmasını istedi. Bunu en iyi Egeliler'in yapabileceğine inandığını kaydeden sanatçı, İzmirli sinema öğrencilerine de yeni ufuklar açmak istediğini söyledi.

  Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Faruk Kalkan ile sözleşmle imzalayan sanatçının, ödediği ücreti açıklanmadı. Klibin montaj çalışmalarının tamamlanmasından sonra 26 Nisan'da basın toplantısıyla tanıtılacağı belirtildi. Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Ragıp Taranç'ın yönettiği klipde, çeşitli bölümlerde okuyan 90 öğrenci görev aldı.

  Ayakkabı, elbise ve aksesuar tasarımlarını da fakültenin Moda Aksesuar Tasarımı Programı öğrencileri yaptı. Üç kamerayla yapılan çekimlerde özel makyaj teknikleri uygulandı. Oyunculuk, dramatik yazanlık ve sinema öğrencilerinin bir bölümü de figüranlık yaptı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı