Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Seyyar satıcıyı silahlı gençlerin elinden polis kurtardı

  Cengiz ÇOBAN/İSTANBUL, (DHA)
  31 Ekim 2007 - 12:41Son Güncelleme : 31 Ekim 2007 - 12:41

  FATİH'te şüpheli paket ihbarı alan polis ekipleri olay yerine yakın bir yerde silah sesleri duyunca harekete geçti. Polis silah seslerinin geldiği bölgeye yönelince sıcak dakikalar yaşandı. Silahlı kavgaya karışan 4 kişi ile olayda kullanılan silahı saklayan bir esnaf polis tarafından yaka paça gözaltına aldı.

  Olay dün gece yarısı Başvekil Caddesi'nde meydana geldi. Fatih’te seyyar satıcılık yapan Temindar Karaca, mahalledeki gençler tarafından uzaklaştırılmak istendi. Bunun üzerine seyyar satıcı Karaca ile gençler arasında kavga çıktı. Gençler, Karaca’yı silahla kovalamaya başlayıp, arkasından havaya ateş edince, aynı caddede polis memurlarının yaşadığı ev önüne konan şüpheli paketi inceleyen polis ekipleri silah seslerini duydu. Olayın yaşandığı yere yönelen polis ekipleri, bir kişinin kendilerine doğru koşarak yardım istediğini gördü. Polisi fark eden gençler olay yerinden kaçmak istedi. Bu arada içlerinden biri caddedeki bir büfeye girerek silahı içeri bıraktı. Polis kaçan gençleri yakalamak için havaya ateş etti. Takviye ekiplerin yardımıyla 4 kişi yaka paça gözaltına aldı. Büfeyi de araştıran polis olayda kulanılan silahı içerde buldu. Bunun üzerine esnaf da suç aletini sakladığı gerekçesiyle gözaltına aldı. Karaca esnafı kurtarmak için suçsuz olduğunu söylemeye çalıştıysa da gözaltına alınmasına engel olamadı.

  Karaca, gençlerin kendisini uzaklaştırmak istediğini, onlara karşı çıkınca da silahla kovalamaya başladıklarını söyledi. Polis gözaltına alınanlar sorgulamak için karakola götürdü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı