Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şeytanın bacağını kırdılar

Avustralya Açık'ta çift erkeklerde şampiyonluğu, Fransız Michael Llodra-Fabrice Santoro çiftini 7-6(7-4) ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenen Mark Knowles (Bahama)-Daniel Nestor (Kanada)ikilisi kazandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bahamalı ve Kanadalı çift daha önce oynadıkları ve finalde kaybettikleri "Grand Slam" çiftler karşılaşmalarının aksine, bu sefer Fransız çifti 2-0 yenmeyi başardı ve şeytanın bacağını kırdı.
 
Maç sonrasında duygularını ifade eden  Bahama'lı raket Mark Knowles, daha önce üç kez finalde kaybetmeleriyle ilgili olarak, "Üçün bir tılsım olduğuna inanıyorduk; fakat dört rakamının da tılsımlı olabileceğini göstermiş olduk." dedi.

Büyük mutluluk yaşayan Kanada'lı tenisçi Nestor da küçük bir sihir yaptıklarını söyleyerek, "Şimdi yeniden çok iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum" dedi.

Bahama'ya  bir kahraman gibi dönmeye hazırlanan Knowles, "Bu Goran Ivanisevic'in Wimbledon'u kazandıktan sonra Hırvatistan'a dönüşü gibi olacak." dedi.

Diğer her şeyi bir kenara bırakıp, çıkıp iyi oynamayı düşündüklerini söyleyen çift, 1995 yılında  Avustralya Açık finalinde kaybettikten sonra, 1998 yılında oynadıkları Fransa Açık ve Amerika Açık'ı da finalde kaybetmişlerdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz