« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şeytanın bacağını kıramadı

Kariyerindeki birçok Grand Slam mücadelesine fırtına gibi başlayan fakat hiç kazanamayan Andy Murray, bugüne kadar finallerde hiç set bile alamadı...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Andy Murray, 2008 Amerika Açık'ta ilk çıkışını yapmış, yarı finalde Rafael Nadal'ı harika bir oyunla yenmesine rağmen, finalde Federer önünde varlık gösterememişti.

2009 yılını bu alanda daha başarısız geçiren Murray, 2010 Avustralya Açık'ta finale yükselmiş, bunu yaparken de çeyrek finalde Rafael Nadal'ı, yarı finalde de Marin Cilic'i yenmişti. Ancak Britanyalı tenisçinin finaldeki sonu benzer olmuş, yine Federer'den set alamamıştı.

Rafael Nadal'ı mağlup ederek çıktığı iki kupa kazanma girişi Federer tarafından engellenen Murray için 2011 Avustralya Açık çok büyük bir şanstı. Üstelik bu kez ne Nadal'ı ne de Federer'i eleme zahmetine karışmadan finale yükselen yetenekli tenisçi, bu kez de Novak Djokovic'i geçemedi.

Çıktığı 3 finalde de 3 sette mağlup olan Andy Murray, final öncesi performansı ve final performansıyla zıt görüntü çizen Dinara Safina'ya benzetiliyor. (tenishaber.com)


Bunları da Beğenebilirsiniz