Ege Haberleri

EGE

  Şeytanın aklına gelmeyen yöntem

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  29.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de uyuşturucu şebekelerine düzenlenen operasyonda 28 kilo esrar, 40 gram kokain ele geçirildi. Zanlılardan ikisi tutuklanırken, 16’sı ise adliyeye sevkedildi.

  Zehir satıcılarının Diyarbakır’dan kargoyla gönderdikleri paketlerin ucuza gitmesi ve şüphe çekmemesi için üzerine Toprak Mahsulleri Ofisinden resmi yolla gönderilmiş gibi işlem yaptıkları ortaya çıktı. İzmir kent merkeziyle, Gaziemir, Menderes, Torbalı ilçelerinde faaliyet gösteren uyuşturucu şebekesinin Diyarbakır’dan esrar getireceği bilgisini alan Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmasında müteahitlik yapan ve geçen Aralık ayında uyuşturucu ticareti suçundan girdiği cezaevinden tahliye edilen H.Ş.’nin, esrarı temin ettikten sonra Diyarbakır’dan kargoyla gönderdiği tespit edildi.

  Sevkiyatta yeni yol

  Uyuşturucu paketinin İzmir’e gelmesinin ardından düzenlenen Işık Operasyonu’nda, H.Ş., ortağı V.K., börek dükkanları bulunan Ç.A ile M.C., yakalandı. Zanlıların verdiği bilgiler doğrultusunda genişletilen operasyonda ise, şebekenin lideri konumundaki A.I., M.S., A.K., A.I., M.K.Ş., E.H., M.A., A.I., H.T., S.A., H.D., A.K., M.S. 17 kilo esrarla yakalandı. Torbalı ilçesindeki ikinci operasyonda da, Z.Y. ve M.K.’de 11 kilo esrarla ele geçirildi. Torbalı’daki operasyonda yakalanan Z.Y. ve M.K., sevkedildikleri adliyede tutuklandı. İstanbul’dan kokain getirdiği bilgisi alınan M.Y. de, İzmir Otogarında otobüsden indiği anda düzenlenen operasyonda yakalandı. M.Y.’nin üzeriden 40 gram kokain ele geçirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı