Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şeytan kadının ölüm planı

  Hürriyet Haber
  19 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 19 Şubat 2000 - 00:01

  Ankaralı trilyoner işadamı Mehmet Fatih Çulha, karısı tarafından hazırlanan şeytani bir planla öldürüldü. Müjgan Çulha, sevgilisi, kardeşi ve kardeşinin nişanlısayla işbirliği yaparak kendisinden ayrılmak isteyen eşini öldürttü.

  Ankara'da Ortadoğu Nükleer Tıp Cihazları Ticaret Limited Şirketi'nin sahibi 34 yaşındaki Mehmet Fatih Çulha'nın 06 VSA 98 plakalı otomobili, 10 Şubat günü İçel'in Silifke İlçesi İmamuşağı Köyü yakınlarında, uçuruma yuvarlanmış ve yanmış halde bulundu. Jandarma, otomobilin içinde yaptığı incelemede, tanınmayacak derecede yanan bir kişinin cesedini buldu. Kayıtlara trafik kazası olarak giren olayda, plakadan cesedin Mehmet Fatih Çulha'ya ait olduğu belirlendi.

  POLİSE İHBAR

  Kısa süre sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne olayın trafik kazası değil, cinayet olduğu ihbarı yapıldı. Bu ihbar üzerine harekete geçen cinayet bürosu dedektifleri, Çulha'nın yakınlarını takibe aldı. Yapılan takipler sonucunda Çulha'nın karısı 29 yaşındaki Müjgan Çulha, kayınbiraderi Yaşar Ö., Müjgan Çulha'nın sevgilisi olduğu belirtilen Haluk A., Yaşar Ö.'nün nişanlısı Nazlı D. gözaltına alındı.

  BORÇ YÜZÜNDEN

  Çulha ile 1993 yılından bu yana evli olan Müjgan Çulha, cinayetten önce 5 yaşındaki çocukları Mert'i ablasına bıraktı. ‘‘Mert biraz burada kalsın’’ diyen Müjgan Çulha, daha sonra diğerleri ile birlikte yaptıkları planı uygulamaya koydu.

  Yaşar Ö. Emniyette yapılan sorgusunda, cinayeti itiraf etti ve bütün detayları ile anlattı. Cinayeti, eniştesinin Ankara Çayyolu'ndaki evinde işlediğini söyleyen Yaşar Ö. ‘‘Eniştemin bana borcu vardı ve ödemiyordu. Aramızda çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Odada bulunan bıçakla eniştemi öldürdüm’’ dedi. Yaşar Ö. cinayetten sonra Çulha'nın üzerinde bulunan 900 Markı da aldı.

  VASİYETİ ARANDI

  Müjgan Çulha, Yaşar Ö., Nazlı D. ve Haluk A. cinayeti işledikten sonra Fatih Mehmet Çulha'ın işyerine gittiler. Vasiyatname olup olmadığını öğrenmek için Çulha'ya ait kasayı açan dört kişi, kasada herhangi bir vasiyetname bulamadı. Nazlı D.'nin de Çulha'nın bir dönem muhasebeciliğini yaptığı tespit edildi.

  25 yaşındaki Yaşar Ö. cesedi ortadan kaldırmak için ablası, nişanlısı ve ablasının sevgilisi ile filmlere konu olacak bir plan hazırladı. Eniştesinin Silifke'ye yazlığına giderken sürekli kullandığı yola otomobilinin bagajında cesetle birlikte giden Yaşar Ö. kendisini başka bir otomobille takip eden ablası Müjgan Çulha ve diğerleri ile de cep telefonu ile sürekli haberleşti.

  BENZİNLE YAKILDI

  İfadesinde, olay yerine gelince cesedi bagajdan çıkarıp şoför mahalline yerleştirdiklerini anlatan Yaşar Ö., otomobili şarampole yuvarladıklarını söyledi. Su bidonuna doldurdukları benzini otomobilin üzerine döküp cesetle birlikte yaktıklarını itiraf eden Yaşar Ö., olay yerinden hep beraber ayrıldıklarını bildirdi.

  Haluk A. ile Müjgan Çulha'nın ilişkisinin yaklaşık bir yıldır devam ettiği de verilen ifadelerle ortaya çıktı. Müjgan Çulha ifadesinde, kocasının iş için Ankara dışına çıktığı dönemlerde, Haluk A.'nın Batıkent'teki evine gittiğini söyledi. Haluk A.'nın yaklaşık 2 yıl önce Fatih Mehmet Çulha'nın yanında çalıştığı da belirlendi. Müjgan Çulha'nın Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümü birinci sınıftan ayrıldığı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı