« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seyrantepe'de final oynanacak

TFF 'EURO 2016 adaylığı' projesinde yer alan Seyrantepe Stadyumu hakkında ayrıntılı bir açıklama yaptı.

İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

Türkiye Futbol Federasyonu, "EURO 2016 adaylığı" projesinde yer alan Seyrantepe Stadyumu hakkında, ayrıntılı açıklama yaptı. tff.or'da yer alan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Hizmete açılması ile birlikte hem uluslararası hem de ulusal organizasyonlarda kullanılacak olan Seyrantepe Stadyumu'nun projesi, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yanı sıra UEFA ve EURO 2016 danışman mimari grubumuz tarafından de çeşitli periyotlarda incelenmektedir.

Danışman mimari grubumuzun tespit ettiği ve inşaat aşamasında düzeltilebilmesi muhtemel eksiklikler, Seyrantepe projesinin EURO 2016 Avrupa Şampiyonası kriterlerine göre değerlendirilmesinden kaynaklanmaktadır. EURO 2016 kriterleri, şu anda uluslararası düzeydeki bir futbol organizasyonunda aranılan en üst ve nitelikli kriterlerdir. Bu kriterlerin bir kısmında eksiklik olması, söz konusu stadyumun Turkcell Süper Lig, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi müsabakalarına ev sahipliği yapmayacağı anlamına kesinlikle gelmemektedir. Nitekim Seyrantepe Stadyumu'nda, açılıştan itibaren tüm ulusal ve uluslararası maçlar oynanabilecek ve seyirciler en üst düzey konforda maç seyretme imkanına sahip olabilecektir.

İnşaatı devam eden Seyrantepe Stadyumu için belirtilen eksiklikler de bu kapsamda değerlendirilmektedir. EURO 2016 danışman mimari grubunun öngördüğü eksiklikliklerin giderilmesi halinde Seyrantepe Stadı 50 bin kişilik kapasitesiyle 2016 Avrupa Şampiyonası'nın yarı final ya da final maçlarına ev sahipliği yapacak konuma ulaşacaktır."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz