Dünya Haberleri

DÜNYA

  Şeyma sokak ortasında öldürüldü

  Hürriyet Haber
  25.01.2015 - 01:36 | Son Güncelleme:

  Mısır’da 25 Ocak 2011’de eski cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek’in devrildiği eylemlerin dördüncü yıl dönümünün arifesinde başkent Kahire’de düzenlenen yürüyüşte Şeyma es-Sabba isimli bir kadın(34), sokak ortasında öldürüldü.

  Sosyalist Halk İttifakı Partisi yanlısı grup, Tahrir Meydanı’na doğru yürüyüşe geçerken polisin müdahalesiyle karşılaştı. Eylem sırasında Halk İttifakı üyesi Şeyma, nereden geldiği belli olmayan saçmaların kafasına ve vücuduna isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi. Halk İttifakı, bir çocuk annesi Şeyma’yı öldüren saçmaların çok yakın mesafeden ateş açan polis silahından geldiğini açıkladı. Olayla ilgili soruşturma açılırken Mısır Başbakanı İbrahim Mihlib, “bu hatayı kim işlediyse cezalandırılacak” sözü verdi.

  Mahkemeden İhvan kararı

  Öte yandan Mısır mahkemesi geçen yıl düzenlenen toplu yargılamalarda idam ve ömür boyu hapis cezasına mahkum edilen Müslüman Kardeşler (İhvan) üyelerinin bir kısmının yeniden yargılanmasına karar verdi. Mahkeme kararına göre, idam cezasına çarptırılan 37 örgüt üyesi ile birlikte ömür boyu hapse mahkum edilen 115 üye yeniden yargılanacak.

  Şeyma sokak ortasında öldürüldü

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı