ESKİŞEHİR HABERLERİ

Seyitgazili 900 Kadın Bursa’yı Gezdi

IHA
31.10.2015 - 16:49Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR SEYİTGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİ KAPSAMINDA 51 MAHALLEDEN TOPLAM 900 KADINI BURSA'YA GÖTÜRDÜ.

IHA

Eskişehir Seyitgazi Belediyesi Kültür gezileri kapsamında 51 Mahalleden toplam 900 kadını Bursa’ya götürdü.
Seyitgazi Belediyesi kültür gezileri kapsamında 51 Mahallesi’nden toplam 900 kadına Bursa’yı gezdirdi. Seyitgazili kadınlar, kültür gezileri kapsamında Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa’nın tarihi ve kültürel yerlerinden Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Ulu Cami, Emir Sultan Cami ve Emir Sultan Türbesi ile Yeşil Türbe’yi ziyaret etti. Daha sonra Osmanlı mimarisini en güzel şekilde yaşatan Cumalıkızık köyünü ve Mudanya’yı görme imkanı yakalayan yüzlerce kadın, Seyitgazi Belediyesi sayesinde ilk kez Bursa’yı görme fırsatı yakaladıklarını söylediler. Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, belediye olarak kadınlara yönelik ücretsiz düzenlenen kültür gezilerine ilginin fazla olduğunu belirterek, ilçede kültür gezilerine katılmamış kadın bırakmayacaklarını söyledi. Başkan Kalın, "Ayakları altına cennet serilmiş analarımız, hanım kardeşlerimiz bizlerin baş tacıdır. İlçemizin kalkınması ve gelişmesi adına kadınlarımıza yönelik faaliyetlerimiz ve kültürel etkinliklerimize bundan sonrada yoğun bir şekilde devam edecektir" dedi.
Seyitgazi Belediyesi’nin bu hizmetinden memnun kalan kadınlar ise Başkan Kalın ve belediye personellerine teşekkür ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Seyitgazili 900 Kadın Bursa’yı Gezdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seyitgazili 900 Kadın Bursa’yı Gezdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı