Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Seyisler at yarışına ’esrar’ karıştırmış

  Arda AKIN/ANKARA
  14 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 13 Ekim 2008 - 23:16

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Bürosu dedektifleri, 75. Yıl Hipodromu’nda görevli bazı seyislere Diyarbakır’dan uyuşturucu madde getirildiği yönünde ihbar üzerine harekete geçti.

  3 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından "Turna" adı verilen operasyon yapıldı. Operasyonda aralarında hipodromda görevli seyisler Halil D, Nevzat S, Mustafa A. ve Serdar S’nin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

  Operasyonlarda piyasada değeri yaklaşık 50 bin TL olan 9 kilogram hint keneviri ve toz esrar ele geçirildi. Mustafa A. ifadesinde at sahibi M.A. ile bir araya gelip uyuşturucu kullandıklarını söyledi. Seyislerin, yarışlar öncesinde favori gösterilen atların yemlerine uyuşturucu madde karıştırdıkları ve atın performansını düşürdükleri de gündeme geldi. Söz konusu iddialar üzerine, Türkiye Jokey Kulübü’ne bilgi verilecek. Gözaltına alınanlardan Ankara’da çiçekçilik yapan Ü.M. isimli şüphelinin 2 aydır takip edildiği ve esrar satışını iş yerinden yürüttüğü ortaya çıkarıldı. Ü.M.’nin bazı müşterilerin evlerine papatya, gül ve manolya şifresiyle çiçekler arasında uyuşturucu servisi yaptığı belirlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı