« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Seyircisiz maç insan haklarına aykırı

Şenol Güneş Alman Futbol Federasyonu’na patladı.Trabzonspor Teknik Direktörü, Almanya’nın Türk takımlarına seyircisiz oynama yasağı getirmesini Avusturya örneğini göstererek, ağır sözlerle eleştirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

YURT dışı hazırlık kampındaki ilk maçta Almanya’nın Krefeld kentinde seyircisiz olarak oynanan maçta Uerdingen’le 1-1 berabere kalan Trabzonspor teknik patronu Alman Futbol Federasyonu’nun insan haklarına aykırı bir karar aldığını vurguladı.
Tecrübeli teknik adam, “Genel olarak kararı. kendi ülkeleri içinde aldıklarını söylediler ama daha sonra kaldırırlar diye düşünüyorum. Önce Avusturya’yı ve diğer ülkeleri etkilediler. Şu aşamada sadece burada uygulandı” şeklinde konuştu.

O zaman bütün resmi maçları kaldırın

Kararın çok sağlıklı olmadığını vurgulayan Güneş, “İnsan haklarına aykırı bir karar. O zaman bütün resmi maçları da kaldırmak lazım, hazırlık maçlarını da... Bu ülkede kamp da yapmamak lazım. Biraz şovenist bir karar bana göre. Doğru bir şey değil. Belediye ve polisin bir kısmı, maçların oynanmasına izin verirken, bir kısmı da federasyonun böyle bir karar aldığını söylüyor” dedi.

Bir oyuncu için kötü demem doğru değil

Burak Yılmaz’ı Galatasaray’a kaptıran bordo mavililerin hocası, kadroyu değerlendirmek için henüz erken olduğunu söylerken, “Şu anda bir oyuncu için kötü veya hazır demem doğru değil. Oyuncuların hazır olmadığını söyleyebilirim. İlk maçımızda eksikler vardı. Onları bir daha görmemek için çalışacağız” dedi. Güneş  kadro verimini takımın veya oyuncuların performansına bağladı.

Takımda tek eksik Tolga Zengin

ŞENOL Güneş yönetiminde Tegelen Irene Sport Center’da yapılan antrenmana salonda çalışan kaleci Tolga Zengin katılmadı. Sakatlığı nedeniyle Hollanda kampındaki antrenmanlara bugüne kadar katılamayıp çalışmalarını salonda sürdüren Aykut Akgün yürüyüş, adalesinde çekme olan Colman ise düz koşu yaptı. Son üç antrenmana katılmayan Sapara ise takımla birlikte çalıştı.

Güneş üşüdü

Trabzon antrenmanının yapıldığı Tegelen’de sabahtan itibaren etkisini gösteren şiddetli yağış ve fırtına Trabzonspor’u da etkiledi. Şenol Güneş de sahaya çıktıktan sonra montunun kapüşonunu kapattı ve antrenman boyunca çıkarmadı.

2.  rakip Willem II

TRABZON 2. hazırlık maçını bugün Willem II’yle oynayacak. Krefeld’deki Grotenburg Stadion’daki maç 19.00’da başlayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz