« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Seyircisiz' Cizrespor-Gençlerbirliği maçında olay

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında Cizrespor'un 2-1 yenildiği Gençlerbirliği maçının ardından olaylar çıktı.

Ramazan İMRAĞ/ CİZRE(Şırnak),(DHA)
SON GÜNCELLEME

Maç sırasında stat çevresindeki binaların çatısından maç izleyen taraftarlar, sahaya havai fişek atarken, maç sonrasında polis gaz bombalarıyla bu gruplara müdahale etti.

Seyircisiz Cizrespor-Gençlerbirliği maçında olay

BİNALARIN ÜSTÜNDE, BALKONLARDA MAÇI İZLEDİLER

Cizrespor'un cezası nedenıyle seyircisiz oynanan maçta, binlerce taraftarlar, stadyum çevresindeki yüksek binalara çıkarak maçı sonuna kadar mücadeleyi izledi. Maç boyunca yeşil-kırmızılı ekip lehinde tezahürat yapan taraftarlar, özellikle ikinci yarıda Gençlerbirliği kalecisi Ferhat'ın koruduğu kaleye sık sık havai fişek ve maytap attı.

Seyircisiz Cizrespor-Gençlerbirliği maçında olay

Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret'in protokol bölümünden izlediği karşılaşma boyunca Cizresporlu taraftarlar, takımları lehinde tezahürat yaparken, zaman zaman da Kobani lehinde slogan attı. Cizre İlçe merkezinde bulunan şehir stadına çıkan bütün yollarda çok sıkı güvenlik önlemi alındığı belirtilirken, stadyuma çıkan sokak aralarında polis, barikat kurarak sıkı aramadan sonra geçişlere izin verdi. Polis, araç girişlerine izin vermediği satadyum çevresindeki binalara çıkan taraftarlar, stadyumdaymış gibi maç boyunca takımlarına destek verdi. Çevredeki binaların terasına çıkan taraftarların, Kuzey Irak'ta kullanılan Kürt bayrağını açtığı görüldü.

Seyircisiz Cizrespor-Gençlerbirliği maçında olay

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte yeşil sahaya giren çevik kuvvet ekipleri, çevredeki binalarda bulunan taraftarlara gaz bombalarıyla müdahale etti. Gaz bulutları, yakında bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kamil Acun İlköğretim Okulu ve Emine Yaşin Kız Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerini de etkiledi. Öğrencilerin çoğu okulu ve okul bahçesini terketmek zorunda kaldı.

Seyircisiz Cizrespor-Gençlerbirliği maçında olay

Maç sonunda dağılan taraftarlar, Ostani Mahallesi'nde toplanarak, polisle çatıştı. Taş ve havai fişeklerle saldıran göstericilere polis de basınçlı su ve gaz bombalarıyla müdahale etti. Olaylar nedeniyle Gençlerbirliği kulübü yönetici ve sporcuları bir saati aşkın statta mahsur kaldı.

Seyircisiz Cizrespor-Gençlerbirliği maçında olay


Bunları da Beğenebilirsiniz