Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Seyircimiz önünde kazanmak istiyoruz"

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Kaan Artun, “Kendi seyircimiz önünde Mersin Büyükşehir Belediyesi maçını kazanmak istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Artun, iki hafta üst üste alınan mağlubiyetin kendileri için üzücü bir durum olduğunu söyledi.

Cumartesi günü iç sahada oynayacakları Mersin Büyükşehir Belediyesi maçıyla yaşanan olumsuzluğu telafi etmeyi hedeflediklerini ifade eden Artun, “Antakya maçı bizim için TKBL'nin en zorlu deplasmanlarından biriydi. Bizim için dezavantaj rakibin dolu tribünlerin desteğini alarak oynamasıydı. Elimizden gelen mücadeleyi sergilemeye çalıştık. Maçın geneli kafa kafaya geçti. Rakibimiz maçın bazı bölümlerinde bizden daha farklı oynadı ve haklı bir galibiyet aldı.” dedi.

Yapılan hataların tekrar edilmemesi için önlem aldıklarını vurgulayan Artun, “Yapılan hataların tekrar edilmemesi için oyuncularımızı uyarıyoruz. Son iki maçımızı bu basit hatalar nedeniyle kaybettik. Bu durum bizi çok üzdü. Bundan dolayı da artık kaybetmek istemiyoruz. Özellikle kendi seyircimiz önünde Mersin Büyükşehir Belediyesi maçını kazanmak istiyoruz. Ama kolay olmayacak. Çünkü TKBL'de neredeyse bütün takımlar kadrolarında değişikliklere gitti. Ligin ilk devresinde bu maçlar kazandığımız maçlardı fakat şimdi işler bu kadar kolay değil. Yani takımlar kadrolarına yaptıkları takviyeler ile daha da güçlü hale geldiler. İstanbul Üniversitesini maçını uzatmada bir sayı ile Antakya maçını ise iki sayı ile kaybettik. Bunlar tabi hem üzücü hemde TKBL'nin şu anda geldiği noktayı gösteriyor. Ligde artık kolay maç yok Mersin maçı da bunlardan birisi. Kendi sahamızda olduğumuzu hissetmek, taraftarımızı arkamızda görmek istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz